BADANIA DIAGNOSTYCZNE W KIERUNKU BORELIOZY

W Polsce żyje 19 różnych gatunków kleszczy, około 30% jest nosicielami krętka Borrelii wywołującego boreliozę. Wraz z ocieplaniem klimatu liczba kleszczy szybko rośnie. Wzrasta również liczba zachorowań na boreliozę. Tylko we wrześniu badania diagnostyczne w kierunku boreliozy wykonasz z nami w cenie od 29,50 zł (+ 2 zł za pobranie materiału).

Zagrożenie ukąszeniem przez kleszcza dotyczy nie tylko lasu. Może ono nastąpić także w przydomowym ogródku, na działce rekreacyjnej lub parku miejskim. Czasami początek boreliozy przebiega bezobjawowo. Stan taki może w każdej chwili przejść w aktywną postać choroby. Najbardziej charakterystyczny dla boreliozy jest tzw. rumień wędrujący. U znacznej części pacjentów rumień się jednak nie pojawia bądź został przeoczony, a pierwszą oznaką choroby są, m.in.: objawy grypopodobne, obrzęki i bóle stawów, sztywność karku, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zaburzenia rytmu serca. W takich sytuacjach niezbędne jest potwierdzenie choroby właściwym badaniem laboratoryjnym czy obserwowane dolegliwości związane są z boreliozą.

Przeciwciała klasy IgM pojawiają się we krwi po upływie 3-4 tygodni po ukąszeniu przez kleszcza i dostania się bakterii do krwi, duże miano osiągają po około 6-8 tygodniach od zakażenia, znikają po około 3-4 miesiącach. Wykrycie tych przeciwciał świadczy o „świeżym” zakażeniu. Przeciwciała klasy IgG pojawiają się we krwi w dużym mianie dopiero po 6-8 tygodniach od zakażenia i utrzymują się przez wiele lat, ich wykrycie świadczy o "dawnym" zakażeniu.

"Pani w recepcji bardzo życzliwa. Pani pielęgniarka pobierająca krew - najlepsza jaką w życiu spotkałam - delikatna i uśmiechnięta. Teraz wiem, gdzie iść kolejnym razem. Super :)" oraz "Pełen profesjonalizm, ekspresowe i całkowicie bezbolesne pobieranie krwi, miła i przyjazna atmosfera - dziękuję i polecam!"

Wybrane opinie z Ankiety Satysfakcji Pacjenta

Rutynowe pobranie krwi

Wykonanie testu, to rutynowe badanie polegające na pobraniu krwi. Ważne jest jednak, aby badanie przeprowadzić w odpowiednim czasie od momentu kontaktu z kleszczem.

Ważne badanie

Niektóre objawy boreliozy nie są specyficzne tylko dla tej choroby, dlatego ważne jest potwierdzenie zakażenia badaniami laboratoryjnymi. Poczuj się bezpiecznie i wykonaj z nami test na boreliozę!

Blisko Ciebie

Badania można wykonać w każdym punkcie pobrań Śląskich Laboratoriów Analitycznych. Nie ma konieczności wcześniejszego umawiania się. Za badanie można zapłacić kartą płatniczą.