BADANIA HORMONALNE

Pakiet badań: ESTRADIOL, FSH, PROLAKTYNA - w cenie 55 zł. Badanie TESTOSTERONU - w cenie 19 zł. Oferta cenowa obowiązuje tylko w październiku. Do ceny doliczyć należy 2 zł za pobranie materiału.

W diagnostyce hormonów wykorzystujemy m.in. oznaczenie:

Estradiolu (E2) - podstawowy estrogen dojrzałej płciowo kobiety, którego wpływ obserwuje się zarówno w obrębie układu rozrodczego, jak i poza nim. Wskazania do oznaczania hormonu obejmują przede wszystkim zaburzenia cyklu miesiączkowego, ocenę czynności jajników, zaburzenia okresu pokwitania. Wartości podwyższone pojawiają się w fazie około owulacyjnej, ale mogą również świadczyć o guzach wytwarzających estrogeny czy być wynikiem substytucji hormonalnej jajnika.

Folitropiny (FSH) - wskazaniem do wykonania oznaczenia u kobiet jest głównie podejrzenie niewydolności jajników, zaburzenia pokwitania, określenie stanu menopauzy; u mężczyzn natomiast hipogonadyzm, niepłodność czy zaburzenia dojrzewania i rozwoju. Należy pamiętać, że interpretacja wyniku u kobiet wymaga uwzględnienia dnia cyklu. Do oceny stanu menopauzy wskazane jest oznaczenie FSH i estradiolu. W okresie pomenopauzalnym poziom FSH wzrasta, a estradiolu maleje.

Prolaktyny (PRL) - badanie może być wykonywane zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Prolaktyna jest hormonem, który wydziela przysadka mózgowa, czyli gruczoł wewnątrzczaszkowy mający za zadanie produkcję również innych hormonów.

Testosteronu - należy do androgenów, czyli hormonów płciowych wytwarzanych głównie w jądrach u mężczyzn, u kobiet w korze nadnerczy, w niewielkim stopniu w jajnikach. Fizjologicznie androgeny odpowiedzialne są za wykształcenie męskich cech pierwszo- i drugorzędowych (narządy płciowe, owłosienie, budowa ciała). Nadmiar androgenów u kobiet powoduje maskulinizację – rozwój cech męskich u kobiety. Pojawiające się objawy dotyczą głównie obecności owłosienia na twarzy, klatce piersiowej brzuchu, łysienia, trądziku, zaburzeń płodności. Wskazania do oznaczania tego hormonu są liczne, m.in.: guz kory nadnerczy, jądra, jajnika, zaburzenia okresu pokwitania, zaburzenia erekcji, trądzik.

"Korzystać z Waszych usług to czysta przyjemność. Super atmosfera, kompetentni ludzie, konkretne informacje i super promocje. Dzięki i do zobaczenia :)" oraz "Bardzo wszystkim polecam :) Panie rewelacyjne, ze wspaniałym podejściem do małych pacjentów :) Pakiety fajnie połączone! W każdym miesiącu jakaś promocja :)"

Wybrane opinie ze strony www.facebook.com/slakatowice

Rutynowe pobranie krwi

Do wykonania badań hormonalnych wystarczy rutynowe pobranie krwi. Na pobranie materiału nie trzeba przyjść na czczo. Okres oczekiwania na wynik wynosi 1 dzień roboczy. Odwiedź najbliższy punkt pobrań ŚLA i wykonaj z nami badania hormonalne!

Ważne badania

Wskazaniem do oznaczania hormonów u kobiet jest głównie podejrzenie niewydolności jajników, zaburzenia pokwitania, określenie stanu menopauzy; u mężczyzn natomiast hipogonadyzm, niepłodność czy zaburzenia dojrzewania i rozwoju.

Blisko Ciebie

Badania można wykonać w każdym punkcie pobrań Śląskich Laboratoriów Analitycznych. Nie ma konieczności wcześniejszego umawiania się, za badanie można zapłacić kartą płatniczą. Istnieje możliwość otrzymania wyników drogą elektroniczną (e-mail).