Badanie

OMEGA Test

By 6 lutego 2018 Kwiecień 15th, 2019 No Comments

OMEGA Test

OMEGA Test, czyli badanie stężenia kwasów tłuszczowych na poziomie komórkowym.
Ułatwi ono modyfikację dotychczasowego sposobu odżywiania, a dzięki wdrożeniu dobranej indywidualnie suplementacji, stanowi skuteczną profilaktykę chorób cywilizacyjnych.

Badanie to stworzone jest dla osób, które są podatne na częste infekcje, miewają stany obniżonego nastroju lub też cierpią na depresję. Idealne jest dla osób z problemami skórnymi, zaburzeniami lipidogramu, dla osób z chorobami serca, chorujących na cukrzycę typu II, dla par starających się o potomstwo lub osób z nadwagą bądź otyłością.

Badanie OMEGA Test jest zbiorem wskazówek dla Pacjenta umożliwiających optymalizację przyjmowania kwasów tłuszczowych, co jest istotne w przypadku:OMEGA Test

– profilaktyki chorób cywilizacyjnych – umożliwia modyfikację dotychczasowego sposobu odżywiania
– zmniejsza ryzyko poronienia oraz stanu przedrzucawkowego u kobiet w ciąży
– w przypadku dzieci – kwasy omega są budulcem dla mózgu dziecka, umożliwiają prawidłowy rozwój komórek nerwowych, co wiąże się z dłuższym skupieniem uwagi, ułatwia naukę, podnosi odporność organizmu malucha
– dba o serce, wpływa na prawidłowego jego funkcjonowanie oraz regenerację, co przeciwdziała zawałom, udarom, miażdżycy
– umożliwia regenerację po treningu poprzez regenerację uszkodzeń mięśni, co jest istotne dla osób aktywnych fizycznie
– kwasy omega przywracają dobre samopoczucie, poprawiają wygląd skóry, przeciwdziałają starzeniu
– kwasy omega stanowią idealną ochronę mózgu przed starzeniem się, co jest istotne w p
rzypadku osób starszych, zachowując zdolności poznawcze.

Badanie OMEGA Test polega na określeniu i wskazaniu zapotrzebowania organizmu człowieka w kwasy Omega. W przeciętnej diecie mamy przewagę kwasów omega 6, co jest przyczyną przewlekłych stanów zapalnych w organizmie. Tłuszczami, które działają odwrotnie w stosunku do wyżej wspomnianych są kwasy omega 3, spożywanych w ilościach skrajnie minimalnych. Tylko zachowanie odpowiedniej proporcji kwasów tłuszczowych może pomóc utrzymać organizm w zdrowiu. Sednem utrzymania tej równowagi jest zidentyfikowanie i dostarczanie takich dawek kwasów tłuszczowych, które zapewnią organizmowi dobre funkcjonowanie.

Do wykonania badania OMEGA Test wykorzystywana jest analiza suchej kropli krwi (ang. Dried blood spots – DBS).
Na wyniki czeka się około 4 tygodni, a na ich podstawie lekarz lub dietetyk jest w stanie przygotować odpowiednią dietę i/lub suplementację. Co ważne, badanie to pozwala na wiarygodne i dokładne odzwierciedlenie poziomu poszczególnych kwasów tłuszczowych we krwi u Pacjentów niezależnie od ich wieku.

W zakładce WYKAZ BADAŃ możecie Państwo zapoznać się z całą ofertą badań laboratoryjnych wykonywanych w naszym laboratorium.

 

Badania na raty

INTERESUJE CIĘ ZAKUP BADANIA NA RATY? DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!