Zabrze
Punkt Pobrań ul. Moniuszki 81, Zabrze 41-807

Dane adresowe

ul. Moniuszki 81
(dzielnica Mikulczyce)
41-807 Zabrze
Jak dojechać?

Dane kontaktowe

Tel.: 32 416 25 58
Email: bok@sla.pl

Godziny otwarcia

Pobór materiału Wydawanie wyników
Poniedziałek 06:00 - 13:00 06:00 - 13:30
Wtorek 06:00 - 13:00 06:00 - 13:30
Środa 06:00 - 13:00 06:00 - 13:30
Czwartek 06:00 - 13:00 06:00 - 13:30
Piątek 06:00 - 13:00 06:00 - 13:30
Sobota 07:00 - 11:00 07:00 - 11:00
Niedziela - -

Badania genetyczne

Czynne od 6:00

Czynne po 12:00

Czynne w soboty

Pobieranie materiału dzieciom

W tym punkcie honorujemy Kartę Dużej Rodziny

Punkt honorujący Kartę Dużej Rodziny

W tym punkcie honorujemy Śląską Kartę Seniora

Punkt honorujący Śląską Kartę Seniora

Wymaz antygenowy SARS-CoV-2

Wymaz RT-PCR SARS-CoV-2

Wymazy ginekologiczne

Wymazy mikrobiologiczne

Pani w recepcji wita każdego uśmiechem i rzetelnie doradza w sprawie badań. Można liczyć na pomoc w przypadku niezdecydowania. Pobieranie krwi odbywa się w sterylnym pomieszczeniu w miłej atmosferze. Pielęgniarka pobierająca krew potrafi zamienić słowo z pacjentem i widać że ta praca nie jest dla niej piątym kołem u wozu. Chciałoby się, aby profesjonalizm tej placówki można było obserwować w każdym miejscu.

PacjentkaOpinia z Ankiety Satysfakcji Pacjenta

Laboratorium godne polecenia. Sprawna i przesympatyczna obsługa. Wyniki dostepne juz wieczorem przez internet. Dostęp do historii swoich wszystkich badań w prywatnym panelu.

PacjentkaOpinia z Ankiety Satysfakcji Pacjenta

Jestem bardzo zadowolony z działalności Punktu w pobliżu mojego miejsca zamieszkania. Już kilkakrotnie korzystałem z usług tam proponowanych. O ile wszystkie Punkty ŚLA działają tak, jak zabrzański, to tylko przyklasnąć. Serdecznie pozdrawiam.

PacjentkaOpinia z Ankiety Satysfakcji Pacjenta

Badania laboratoryjne Zabrze

Badania laboratoryjne Zabrze – ul. Moniuszki 81 – poznaj bliżej nasz punkt pobrań

Zapraszamy do naszego punktu pobrań do badań laboratoryjnych w Zabrzu.
Znajdziecie nas w prywatnym budynku, na tyłach którego udostępniamy parking dla naszych zmotoryzowanych Pacjentów. Ze względu na bliskie położenie przystanku autobusowego oraz zjazdów z drogi szybkiego ruchu z kierunków: Bytom i Gliwice  miejsce jest bardzo dobrze skomunikowane.

Punkt pobrań w Zabrzu-Mikulczycach, to kolebka firmy Śląskie Laboratoria Analityczne. Działalność na ul. Moniuszki 81 rozpoczęliśmy w 1991 roku i do dziś w tym miejscu działa jeden z naszych punktów pobrań, gdzie oferujemy wszystkie badania laboratoryjne znajdujące się w szerokiej ofercie naszej firmy. Ponadto skorzystać można z pakietów badań, które dają oszczędności nawet do kilkudziesięciu złotych, co na pewno jest godne uwagi.

Badania laboratoryjne w Zabrzu realizujemy z pewnością w komfortowych warunkach, a na pobranie krwi nie trzeba się wcześniej umawiać (z wyjątkiem badania testu obciążenia glukozą/krzywa insulinowa – aby wykonać to badanie, skontaktuj się wcześniej bezpośrednio z punktem pobrań). Wystarczy odwiedzić nasz punkt pobrań w godzinach jego otwarcia, czyli od poniedziałku do piątku w godzinach: 6.00-13.00 (do godziny 13.30 odebrać można wyniki) lub w sobotę w godzinach: 7.00-11.00. Dokładamy wszelkich starań, aby pobieranie materiału do badań następowało szybko i sprawnie – tak, aby odczuwali Państwo maksymalny komfort i oszczędność czasu.

W Zabrzu istnieje możliwość pobrania wymazu ginekologicznego (z pochwy, szyjki macicy oraz cewki moczowej). Z usługi można skorzystać w środę w godz. 13.30-17.30 lub w sobotę w godz. 8.00-11.00. Dowiedz się więcej i sprawdź jak przygotować się do pobrania wymazu.

Główne zalety punktu:

  • komfortowe warunki
  • z pewnością możliwość wykonania badań od godziny 6.00
  • krótki czas oczekiwania na pobranie krwi
  • możliwość płatności kartą
  • miły i profesjonalny personel pobierający krew także u dzieci
  • możliwość pobrania wymazu ginekologicznego (w wybrane dni)
  • atrakcyjne pakiety badań
  • badania laboratoryjne Zabrze – na miejscu dostępna jest cała oferta badań, także specjalistycznych
  • punkt pobrań czynny w sobotę

Badania laboratoryjne Zabrze

Badania COVID Zabrze – wymazy w kierunku koronawirusa

W punkcie pobrań istnieje możliwość wykonania testu antygenowego oraz testu genetycznego RT-PCR w kierunku koronawirusa.

Test antygenowy to bezpieczna, niedroga i z pewnością szybka metoda wykonania testu. Wynik znany jest już w ciągu 15 minut. Dostępny będzie on również na platformie on-line do 2 godzin od wykonania badania. Test RT – real time PCR jest najdokładniejszą metodą określenia, czy Pacjent jest zakażony wirusem SARS-CoV-2. Wynik badania genetycznego dostępny będzie on-line do 36 godzin (w dni robocze), natomiast wynik wymazu pobranego w sobotę dostępny będzie w poniedziałek do godz. 12.00.

Badania laboratoryjne Zabrze – wykonaj badania bez kolejki i bez dojazdu do naszego punktu pobrań

Chcesz wykonać badania laboratoryjne bez stresu, bez kolejki i przede wszystkim bez dojazdu do punktu pobrań? Wypełnij prosty formularz i zamów pobranie krwi pod wskazany adres w Zabrzu! Oddzwonimy do Ciebie i ustalimy szczegóły oraz zakres badań. Zamów pobranie krwi w swoim domu!

Dla Państwa wygody wyniki większości badań można odebrać online logując się na stronę https://wyniki.sla.pl/ Na platformie dostępne będzie także archiwum wyników badań wykonanych w naszym laboratorium, aby w łatwy i czytelny sposób mogli Państwo kontrolować najważniejsze oznaczenia. Do logowania uprawnia Karta Pacjenta wydawana na punkcie pobrań podczas rejestracji.

Personel pracujący w Zabrzu stwarza miłą i kameralną atmosferę. Pobieraniem krwi zajmują się wykwalifikowane pielęgniarki, w związku z tym można liczyć na profesjonalne doradztwo w kontekście doboru odpowiednich badań.

Zadbaj z nami o swoje zdrowie! Śląskie Laboratoria Analityczne zapraszają na badania krwi do punktu pobrań w Zabrzu!

Czy na badania trzeba się wcześniej umówić?

Na badania krwi nie trzeba się wcześniej umawiać ani zapisywać (z wyjątkiem badania testu obciążenia glukozą/krzywa insulinowa - aby wykonać to badanie, skontaktuj się wcześniej bezpośrednio z punktem pobrań). Wystarczy przyjść w godzinach otwarcia punktu pobrań.

W jakich godzinach czynny jest ten punkt pobrań?

Na badania zapraszamy od 6.00 do 13.00 w dni robocze oraz w soboty od 7.00 do 11.00. Ewentualne zmiany godzin można sprawdzić przechodząc na naszą stronę internetową.

Jakie są ceny badań?

Najłatwiej cenę sprawdzić w naszym sklepie internetowym pod adresem www.sla.pl/sklep, dzwoniąc na infolinię: 32 416 25 00 lub korzystając z chatu online dostępnego na naszej stronie internetowej.

Czy potrzebuję skierowanie od lekarza, aby wykonać badania?

Wszystkie badania, które znajdują się w ofercie naszego laboratorium można wykonać odpłatnie, bez skierowania od lekarza. Na wydawanych wynikach badań podajemy prawidłowe zakresy referencyjne. Zalecamy jednak konsultację otrzymanych wyników z lekarzem.

Czy w tym punkcie pobierany jest materiał od dzieci?

Tak, wszystkie nasze lokalizacje dysponują przeszkolonym personelem, który potrafi pobierać krew od najmłodszych pacjentów.

Czy ta strona była pomocna?

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić!

Średnia ocena: 4.5 / 5. Liczba ocen: 43

Bądź pierwszą osobą, która oceni tą stronę.