Częstochowa
Punkt Pobrań Al. Wolności 1, Częstochowa 42-202

Dane adresowe

Al. Wolności 1
42-202 Częstochowa
Jak dojechać?

Dane kontaktowe

Tel.: 32 416 25 29
Email: bok@sla.pl

Godziny otwarcia

Pobór materiału Wydawanie wyników
Poniedziałek 06:00 - 13:00 06:00 - 13:30
Wtorek 06:00 - 13:00 06:00 - 13:30
Środa 06:00 - 13:00 06:00 - 13:30
Czwartek 06:00 - 13:00 06:00 - 13:30
Piątek 06:00 - 13:00 06:00 - 13:30
Sobota 07:00 - 12:00 07:00 - 12:00
Niedziela - -

Badania genetyczne

Czynne od 6:00

Czynne po 12:00

Czynne w soboty

Pobieranie materiału dzieciom

W tym punkcie honorujemy Kartę Dużej Rodziny

Punkt honorujący Kartę Dużej Rodziny

W tym punkcie honorujemy Śląską Kartę Seniora

Punkt honorujący Śląską Kartę Seniora

Wymaz antygenowy SARS-CoV-2

Wymaz RT-PCR SARS-CoV-2

Wymazy mikrobiologiczne

Jestem bardzo zadowolona z wizyty w w punkcie w Częstochowie na ul. Wolności. Boję się pobierania krwi, a tu odbyło się to szybko i bezboleśnie 🙂

AgaOpinia z facebook.com/slakatowice/

Szybka i sprawna obsługa. Możliwość zrobienia badań o wczesnej godzinie.

PacjentkaOpinia z Ankiety Satysfakcji Pacjenta

Znakomita obsługa, brak kolejek, wygodna forma odbioru wyników.

PacjentkaOpinia z Ankiety Satysfakcji Pacjenta

Laboratorium Częstochowa

Laboratorium Częstochowa – Al. Wolności 1 – poznaj bliżej nasz punkt pobrań

Zapraszamy do naszego punktu pobrań do badań analitycznych w Częstochowie.
Znajdziecie nas na 1 piętrze w Domu Handlowym Kwadraty /Megasam/ (wejście pomiędzy sklepami Rossmann i CCC), czyli w samym sercu miasta. Miejsce jest świetnie skomunikowane – dojechać można autobusem, tramwajem lub samochodem (przed samym budynkiem znajduje się parking).

W laboratorium można wykonać pełną paletę oferowanych przez nas badań, łącznie z cieszącymi się dużym zainteresowaniem pakietami badań, które pozwalają na oszczędności nawet do kilkudziesięciu złotych. W środku czekają na Państwa komfortowe warunki, panoramiczny widok z okna na centrum oraz oczywiście fachowa i miła obsługa.

Laboratorium Częstochowa – możliwość wykonania badań w trybie CITO

W punkcie pobrań w Częstochowie istnieje możliwość wykonania wybranych badań w trybie CITO. Z usługi tej skorzystać można od poniedziałku do piątku. Wynik takiego badania będzie do odbioru w przeciągu maksymalnie 2 godzin od odbioru materiału z punktu przez naszego kuriera, czyli w okolicach godziny: 10.30, 12.40, bądź 15.10. Istnieje możliwość odbioru wyniku badania online. Wartość usługi wynosi jednorazowo 19,90 zł.

Poniżej wykaz wybranych oznaczeń, które można wykonać w trybie CITO:
morfologia, OB, CRP, bilirubina całkowita, AlAT, AspAT, ALP, GGTP, kreatynina, amylaza, jonogram (sód, potas, chlorki), żelazo, magnez, wapń całkowity, analiza ogólna moczu, kwas moczowy, RF, mocznik, lipidogram (cholesterol całkowity, HDL, nie-HDL-C, LDL, trójglicerydy), beta-HCG total (próba ciążowa), PT, APTT, glukoza, insulina, witamina D3 (kalcydiol), witamina B12, TSH, fT3, fT4, anty-TPO, anty-TG, prolaktyna, estradiol, FSH, testosteron, progesteron.

Główne zalety punktu:

  • z pewnością możliwość wykonania badań od godziny 6.00
  • bardzo dobrze skomunikowane miejsce
  • możliwość płatności kartą
  • miły i profesjonalny personel pobierający krew również u dzieci
  • punkt czynny po godzinie 12.00
  • pakiety badań pozwalające na oszczędności
  • krótki czas oczekiwania na pobranie krwi
  • pełna oferta badań dostępna w ŚLA
  • możliwość odbioru wyników badań online (dla większości badań)
  • na pewno możliwość wykonania badań także w sobotę

Laboratorium Częstochowa

Na wykonanie badań nie trzeba się wcześniej zapisywać, ani umawiać. Wystarczy przyjść do nas w godzinach otwarcia punktu, czyli od poniedziałku do piątku w godzinach: 6.00-13.00 (do godziny 13.30 odebrać można wyniki) lub w sobotę w godzinach: 7.00-12.00. Ważne jest dla nas, aby pobieranie materiału nie wiązało się z długim oczekiwaniem, a także było komfortowe dla naszych Pacjentów. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby wszystko odbywało się sprawnie i w przyjemnej atmosferze.

Badania COVID Częstochowa – wymazy w kierunku koronawirusa

W punkcie pobrań istnieje możliwość wykonania testu antygenowego oraz testu genetycznego RT-PCR w kierunku koronawirusa.

Test antygenowy to bezpieczna, niedroga i z pewnością szybka metoda wykonania testu. Wynik znany jest już w ciągu 15 minut. Dostępny będzie on również na platformie on-line do 2 godzin od wykonania badania. Test RT – real time PCR jest najdokładniejszą metodą określenia, czy Pacjent jest zakażony wirusem SARS-CoV-2. Wynik badania genetycznego dostępny będzie on-line do 36 godzin, natomiast wynik wymazu pobranego w sobotę dostępny będzie w poniedziałek do godz. 12.00.

Laboratorium Częstochowa – wykonaj badania bez kolejki i bez dojazdu do naszego punktu pobrań

Chcesz wykonać badania laboratoryjne bez stresu, bez kolejki i przede wszystkim bez dojazdu do naszego punktu pobrań? Nic prostszego! Wypełnij prosty formularz i zamów pobranie krwi pod wskazany adres – dojeżdżamy do 30 km od Częstochowy. Oddzwonimy do Ciebie i ustalimy szczegóły oraz zakres badań. Zamów pobranie krwi w swoim domu!

Dla Państwa wygody wyniki większości badań można odebrać online logując się na stronę https://wyniki.sla.pl/ Na platformie dostępne będzie także archiwum wyników badań wykonanych w naszym laboratorium, aby w łatwy i czytelny sposób mogli Państwo kontrolować najważniejsze oznaczenia. Do logowania uprawnia Karta Pacjenta wydawana na punkcie pobrań podczas rejestracji.

Zadbaj z nami o swoje zdrowie! Śląskie Laboratoria Analityczne zapraszają na badania krwi do punktu pobrań w Częstochowie!

Czy na badania trzeba się wcześniej umówić?

Na badania krwi nie trzeba się wcześniej umawiać ani zapisywać. Wystarczy przyjść w godzinach otwarcia punktu pobrań.

W jakich godzinach czynny jest ten punkt pobrań?

Na badania zapraszamy od 6.00 do 13.00 w dni robocze oraz w soboty od 7.00 do 12.00. Ewentualne zmiany godzin można sprawdzić przechodząc na naszą stronę internetową.

Jakie są ceny badań?

Najłatwiej cenę sprawdzić w naszym sklepie internetowym pod adresem www.sla.pl/sklep, dzwoniąc na infolinię: 32 416 25 00 lub korzystając z chatu online dostępnego na naszej stronie internetowej.

Czy potrzebuję skierowanie od lekarza, aby wykonać badania?

Wszystkie badania, które znajdują się w ofercie naszego laboratorium można wykonać odpłatnie, bez skierowania od lekarza. Na wydawanych wynikach badań podajemy prawidłowe zakresy referencyjne. Zalecamy jednak konsultację otrzymanych wyników z lekarzem.

Czy w tym punkcie pobierany jest materiał od dzieci?

Tak, wszystkie nasze lokalizacje dysponują przeszkolonym personelem, który potrafi pobierać krew od najmłodszych pacjentów.

Czy ta strona była pomocna?

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić!

Średnia ocena: 4 / 5. Liczba ocen: 90

Bądź pierwszą osobą, która oceni tą stronę.