Świętochłowice
Punkt Pobrań ul. Wojska Polskiego 16h, Świętochłowice 41-600

Dane adresowe

ul. Wojska Polskiego 16h
41-600 Świętochłowice
Jak dojechać?

Dane kontaktowe

Tel.: 32 432 46 73
Email: bok@sla.pl

Godziny otwarcia

Pobór materiału Wydawanie wyników
Poniedziałek 06:00 - 13:30 06:00 - 13:30
Wtorek 06:00 - 13:30 06:00 - 13:30
Środa 06:00 - 13:30 06:00 - 13:30
Czwartek 06:00 - 13:30 06:00 - 13:30
Piątek 06:00 - 13:30 06:00 - 13:30
Sobota 07:00 - 11:00 07:00 - 11:00
Niedziela - -

Badania genetyczne

Czynne od 6:00

Czynne po 12:00

Czynne w soboty

Pobieranie materiału dzieciom

W tym punkcie honorujemy Kartę Dużej Rodziny

Punkt honorujący Kartę Dużej Rodziny

W tym punkcie honorujemy Śląską Kartę Seniora

Punkt honorujący Śląską Kartę Seniora

Wymaz antygenowy SARS-CoV-2

Wymaz RT-PCR SARS-CoV-2

Wymazy mikrobiologiczne

Nowoczesny budynek i bardzo miły i pomocny personel. Dodatkowy plus to brak kolejki, wszystko załatwione w 5 minut. Polecam :))))

AgnieszkaOpinia z wizytówki Google

Miła obsługa, wygodne godziny otwarcia, parking, wyniki dostępne online. Wszystko na najwyższym poziomie.

PacjentkaOpinia z Ankiety Satysfakcji Pacjenta

Wszystko super i sprawnie. Pani pobierająca krew przesympatyczna 😊

PaulinaOpinia z wizytówki Google

Laboratorium Świętochłowice

Laboratorium Świętochłowice – ul. Wojska Polskiego 16h – poznaj bliżej nasz punkt pobrań

Serdecznie zapraszamy do naszego nowego punktu pobrań do badań laboratoryjnych w Świętochłowicach (dzielnica Zgoda).
Znajdziecie nas na parterze budynku, w naszej nowo wybudowanej siedzibie firmy. Wejście oraz cała infrastruktura wewnątrz przystosowania jest również do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Dla naszych zmotoryzowanych Klientów przed budynkiem dostępny jest bezpłatny parking. W pobliżu znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, a w sąsiedztwie Wieże KWK Polska oraz Komenda Policji.

W gabinecie w Świętochłowicach dostępna jest cała oferta badań oferowanych przez nasze laboratorium. Proponujemy także dedykowane pakiety badań, dostosowane do różnych oczekiwań i potrzeb naszych Klientów (m.in. ogólny, tarczycowy, witaminy D3, kobiety 40+, mężczyźni 40+). Przed odwiedzeniem nas, zachęcamy do zapoznania się z tymi pakietami, ponieważ pozwalają one zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu złotych, co na pewno jest godne uwagi.

Nie wiesz, jakie badania w pierwszej kolejności warto wykonać, aby poznać stan swojego zdrowia? Skorzystaj z naszego bezpłatnego konfiguratora badań laboratoryjnych! Nasz wirtualny doradca w kilka minut wygeneruje dla Ciebie spersonalizowany zestaw badań, które możesz zlecić w naszym gabinecie.

Punkt pobrań krwi – czy na badania trzeba się wcześniej zapisywać?

Żeby zrealizować badania nie trzeba się wcześniej zapisywać ani umawiać. Nie potrzeba również skierowania. Wystarczy przyjść do nas w godzinach otwarcia punktu, czyli od poniedziałku do piątku w godzinach: 6.00-13.30 lub w sobotę w godzinach: 7.00-11.00. Ważne jest dla nas, aby pobieranie materiału nie wiązało się z długim oczekiwaniem, a także było komfortowe dla naszych Pacjentów. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby wszystko odbywało się sprawnie i w przyjemnej atmosferze.

Laboratorium Świętochłowice – możliwość wykonania badań w trybie CITO

W punkcie pobrań w Świętochłowicach istnieje możliwość wykonania wybranych badań w trybie CITO. Wynik takiego badania będzie do odbioru w przeciągu maksymalnie 2 godzin od pobrania materiału, jednak nie wcześniej niż o godzinie 11.00 (w dni robocze) oraz o godzinie 12.00 (w sobotę). Wartość usługi wynosi jednorazowo 19,90 zł.

Poniżej wykaz wybranych oznaczeń, które można wykonać w trybie CITO:
morfologia (25 parametrów), leukogram (rozmaz), OB, CRP, bilirubina całkowita, bilirubina bezpośrednia, AlAT, AspAT, GGTP, kreatynina, jonogram (sód, potas, chlorki), żelazo, lipidogram (cholesterol całkowity, HDL, LDL, trójglicerydy), beta-HCG total (próba ciążowa), D-dimery, analiza ogólna moczu, glukoza, amylaza, białko całkowite, kwas moczowy, witamina 25-OH D3 (kalcydiol), TSH, fT3, fT4, anty-TPO, anty-TG, wapń całkowity, magnez, fosfor nieorganiczny, mocznik, CK-NAC, CK-MB, LDH, lipaza, albumina, immunoglobuliny klasy IgA, IgE, IgG, IgM, transferyna, C3, C4, kwasy żółciowe, kwas walproinowy, karbamazepina, RF, ASO, TIBC, ceruloplazmina, kiła – test przesiewowy (jakościowo), lit, insulina, kortyzol, SHBG, prolaktyna, progesteron, estradiol, FSH, LH, testosteron, DHEA-S, PTH, PT, APTT, fibrynogen.

Główne zalety punktu:

 • wysoki standard
 • z pewnością możliwość wykonania badań już od godziny 6.00
 • krótki czas oczekiwania na pobranie krwi
 • możliwość wykonania wybranych oznaczeń w trybie CITO
 • miły i profesjonalny personel pobierający krew również u dzieci
 • gabinet czynny również w sobotę (od godz. 7.00)
 • możliwość płatności kartą
 • pełna oferta badań oferowanych w ŚLA
 • możliwość odbioru wyników badań online (dla większości badań)
 • pakiety badań pozwalające na oszczędności
 • możliwość skorzystania z miesięcznej oferty specjalnej
 • miejsca parkingowe


Laboratorium Świętochłowice

Jeżeli szukasz wyjątkowego, oryginalnego, a zarazem praktycznego pomysłu na prezent, to mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie, które na pewno osobie obdarowanej (bez względu na wiek) przyniesie wiele korzyści! Wybierz Kartę Podarunkową ŚLA i tym samym podaruj swoim bliskim możliwość zadbania o swoje zdrowie.

Badania COVID Świętochłowice – wymazy w kierunku koronawirusa

W punkcie pobrań istnieje możliwość wykonania testu antygenowego oraz testu genetycznego RT-PCR w kierunku koronawirusa.

Test antygenowy to bezpieczna, niedroga i z pewnością szybka metoda wykonania testu. Wynik znany jest już w ciągu 15 minut. Dostępny będzie on również na platformie on-line do 2 godzin od wykonania badania. Test RT – real time PCR jest najdokładniejszą metodą określenia, czy Pacjent jest zakażony wirusem SARS-CoV-2. Wynik badania genetycznego dostępny będzie on-line do 36 godzin (w dni robocze), natomiast wynik wymazu pobranego w sobotę dostępny będzie w poniedziałek do godz. 12.00.

Laboratorium Świętochłowice – wykonaj badania bez kolejki i bez dojazdu do naszego punktu pobrań

Chcesz wykonać badania laboratoryjne bez stresu, bez kolejki i przede wszystkim bez dojazdu do naszego punktu pobrań? Nic prostszego! Wypełnij prosty formularz i zamów pobranie krwi pod wskazany adres w Świętochłowicach! Oddzwonimy do Ciebie i ustalimy szczegóły oraz zakres badań. Zamów pobranie krwi w swoim domu!

Dla Twojej wygody wyniki większości badań można odebrać online logując się na stronę https://wyniki.sla.pl/ Na platformie dostępne będzie także archiwum wyników badań wykonanych w naszym laboratorium, aby w łatwy i czytelny sposób można było kontrolować najważniejsze oznaczenia. Do logowania uprawnia Karta Pacjenta wydawana na punkcie pobrań podczas rejestracji.

Pracownia mikrobiologiczna Świętochłowice – wysoka jakość świadczonych usług

Pracownia Mikrobiologiczna ŚLA jest bardzo dobrze wyposażona w nowoczesny sprzęt do diagnostyki mikrobiologicznej, aby zapewnić wysoką jakość świadczonych przez nas usług. Jako pierwsza w Polsce wyposażona została w aparat VITEK® MS PRIME firmy Biomerieux służący do szybkiego wykrywania i identyfikacji drobnoustrojów metodą wykorzystującą spektometrię masową MALDI-TOF. Pracownia mikrobiologii uczestniczymy w Ogólnopolskim Sprawdzianie Wiarygodności Badań w Mikrobiologii POLMICRO organizowanego przez Centralny Ośrodek Badań Jakości w diagnostyce mikrobiologicznej, w którym uzyskujemy bardzo dobre wyniki. Uczestniczymy również w międzynarodowym programie badań porównawczych Labquality.

Wykonujemy badania mikrobiologiczne zarówno dla pacjentów indywidualnych, jak i dla jednostek szpitalnych czy poradni specjalistycznych. Kontakt telefoniczny do naszej Pracowni Mikrobiologicznej – tel. 32 416 25 71.

Chcesz zadbać o swoje zdrowie? Śląskie Laboratoria Analityczne zapraszają na badania krwi do swojego laboratorium w Świętochłowicach!

Czy na badania trzeba się wcześniej umówić?

Na badania krwi nie trzeba się wcześniej umawiać ani zapisywać. Wystarczy przyjść w godzinach otwarcia punktu pobrań.

W jakich godzinach czynny jest ten punkt pobrań?

Na badania zapraszamy od 6.00 do 13.30 w dni robocze oraz od 7.00 do 11.00 w soboty. Ewentualne zmiany godzin można sprawdzić przechodząc na naszą stronę internetową.

Jakie są ceny badań?

Najłatwiej cenę sprawdzić w naszym sklepie internetowym pod adresem www.sla.pl/sklep, dzwoniąc na infolinię: 32 416 25 00 lub korzystając z chatu online dostępnego na naszej stronie internetowej.

Czy potrzebuję skierowanie od lekarza, aby wykonać badania?

Wszystkie badania, które znajdują się w ofercie naszego laboratorium można wykonać odpłatnie, bez skierowania od lekarza. Na wydawanych wynikach badań podajemy prawidłowe zakresy referencyjne. Zalecamy jednak konsultację otrzymanych wyników z lekarzem.

Czy w tym punkcie pobierany jest materiał od dzieci?

Tak, wszystkie nasze lokalizacje dysponują przeszkolonym personelem, który potrafi pobierać krew od najmłodszych pacjentów.

Czy ta strona była pomocna?

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić!

Średnia ocena: 4.6 / 5. Liczba ocen: 21

Bądź pierwszą osobą, która oceni tą stronę.