Pomagamy

Rafał Kortman

By 4 kwietnia 2022 No Comments
Pomogliśmy

Rafałkowi Kortman

Miło nam poinformować, że zakończyliśmy kolejny Projekt CSR, którego celem jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Środki zebrane w październiku przeznaczyliśmy na potrzeby dla Rafałka Kortmanna. Chłopiec urodził się bardzo wcześnie (w 29-tym tygodniu ciąży) i dostał tylko 1 punkt w skali Apgar. Od pierwszych chwil życia musiał walczyć o przetrwanie. Kolejne miesiące Rafał spędził w szpitalach na różnych oddziałach. W tym czasie pojawiła się też diagnoza: mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe, encefalopatia wrodzona i dysplazja oskrzelowo-płucna.

Rodzice Rafałka zaczęli szybko działać – rozpoczął się etap intensywnej rehabilitacji. Pomimo że chłopiec wciąż nie potrafi samodzielnie siedzieć i mówić, to rodzice widzą postępy dzięki ćwiczeniom. Poprawiło się napięcie mięśniowe i Rafałek jest coraz stabilniejszy. Pojawiła się iskierka nadziei…

Za zebrane środki, które generują się podczas każdej Waszej wizyty w punkcie pobrań ŚLA, zakupiliśmy Rafałkowi tablet z komunikatorem. Za pomocą wzroku chłopczyk aktywuje symbol na ekranie tabletu, powodując odczytanie przez syntezator mowy komunikatu, który jest zapisany w danym symbolu. Za resztę zebranych środków opłacony zostanie turnus rehabilitacyjny oraz część kosztów zakupu specjalnego fotelika do samochodu. Rodzice Rafałka są bardzo zadowoleni z tego urządzenia oraz z możliwości łatwiejszego komunikowania się ze swoim synkiem. Cieszy Ich również perspektywa turnusu rehabilitacyjnego, gdzie stosuje się nowsze oraz innowacyjne techniki rehabilitacji.

Dziękujemy naszej koleżance Magdzie za zaangażowanie w realizację tego projektu oraz Wam, naszym Klientom, za to, że wybieracie punkty pobrań ŚLA w celu wykonania ważnych badań laboratoryjnych!

Rafałek Kortman

Wsparliśmy również funkcjonowanie Fundacji Pomocy Goldenom Aurea. Fundacja za otrzymane fundusze zakupiła kalendarze, które są dalej odsprzedawane i tym samym generują jeszcze większe środki materialne na funkcjonowanie Fundacji.

Czy ta strona była pomocna?

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić!

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba ocen: 1

Bądź pierwszą osobą, która oceni tą stronę.