Śląskie Laboratoria Analityczne

Badanie poziomu hormonu AMH

to badanie, które pozwala nie przeoczyć szansy na zostanie mamą

AMH jest hormonem produkowanym zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. U kobiet AMH produkowany jest w pęcherzykach w jajniku, przez komórki otaczające komórki jajowe gotowe do wzrostu. Każda kobieta ma indywidualną i ograniczoną ilość komórek jajowych. Powstają one w trakcie życia płodowego, uaktywniają się w okresie dojrzewania i później są już tylko bezpowrotnie tracone.

Komórki jajowe, powstałe w życiu płodowym, to tak zwana rezerwa jajnikowa na całe życie. U typowej kobiety średnia wielkość rezerwy jajnikowej, to około 400 tys. pęcherzyków. Liczba ta zmniejsza się jednak z wiekiem. Co gorsza, najnowsze badania wskazują, że obecnie dzieje się to znacznie szybciej. Potencjał rozrodczy kobiety z każdym cyklem maleje. Ten proces przyspieszają dodatkowo stres, zła dieta, choroby, alkohol, narkotyki, itd. Istotny wpływ mają też choroby z autoagresji, czyli te, w których system immunologiczny atakuje komórki własne organizmu, np. niedoczynność tarczycy. Prawie każdej trzydziestolatce pozostaje do dyspozycji zaledwie 12% maksymalnej rezerwy jajnikowej. A u kobiet po czterdziestce ta liczba spada do 3%.

AMH - cena

Wykonaj badanie hormonu AMH, wybierz

najbliższy Punkt Pobrań

lub zamów pobór krwi w swoim domu i obierz wyniki online!

Udosgodnienia

* Do ceny należy doliczyć 10,90 zł za pobranie materiału. Wynik należy interpretować w korelacji ze stanem zdrowia pacjenta. Godziny otwarcia poszczególnych Punktów Pobrań dostępne są w tym miejscu.

Udogodnienia

* Do ceny należy doliczyć 9 zł za pobranie materiału. Wynik należy interpretować w korelacji ze stanem zdrowia pacjenta. Godziny otwarcia poszczególnych Punktów Pobrań dostępne są w tym miejscu.