Najczęstsze pytania

Czy na badanie trzeba się wcześniej umówić?

Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania. Nie ma konieczności umawiania się wcześniej na badania, nie prowadzimy zapisów. Wystarczy przyjść do któregokolwiek z naszych punktów pobrań, których godziny otwarcia można sprawdzić TUTAJ

Od powyższego jest jedynie kilka wyjątków. Są to:

  1. Quantiferon (badanie wykonać można wyłącznie od poniedziałku do czwartku, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod numerem: 32 416 25 00)
  2. C1 inhibitor – aktywność (badanie realizowane tylko w Świętochłowicach, ul. Wojska Polskiego 16h)
  3. Nużeniec (badanie realizowane tylko w Świętochłowicach, ul. Wojska Polskiego 16h od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-13:00)

Czy mogę zrobić badania prywatnie, czy potrzebuję skierowanie?

Wszystkie badania, które są w naszej ofercie mogą Państwo wykonać odpłatnie bez jakiegokolwiek skierowania od lekarza. Decyzja należy do Państwa, które badania w Waszym przypadku są istotne. Dla ogromnej większości badań, na wydawanych wynikach podajemy prawidłowe zakresy referencyjne. Zalecamy jednak konsultację otrzymanych wyników z lekarzem.

Jak mogę odebrać wynik badań?

Wyniki badań odebrać można osobiście lub poprzez osobę upoważnioną w dowolnym punkcie pobrań.

Dla Państwa wygody, wyniki większości badań odebrać można także online logując się na stronę: https://wyniki.sla.pl/
Na platformie dostępne będzie także archiwum wyników badań wykonanych w naszym laboratorium, aby w łatwy i czytelny sposób mogli Państwo kontrolować najważniejsze oznaczenia. Do logowania uprawnia Karta Pacjenta wydawana na punkcie pobrań podczas rejestracji.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek problemy z zalogowaniem się do wyników online lub sama platforma nie jest dla Państwa dość czytelna to prosimy o odwiedzenie strony dotyczącej pomocy.

Jak przygotować się do badań?

Wszystkie najważniejsze informacje w tym zakresie znajdą Państwo w zakładce przed badaniem.

Jak długo będę oczekiwać na wynik?

Dla większości badań, szczególnie tych najpopularniejszych, wynik gotowy jest kolejnego dnia następującego po badaniu (w praktyce, najczęściej tego samego dnia w godzinach popołudniowych, gdy badanie było wykonywane rano). Wszystkie czasy oczekiwania na wynik podajemy w naszej ofercie badań

Jeśli wyniki w punkcie pobrań będzie odbierała w moim imieniu inna osoba to jak to zorganizować?

W takim przypadku koniecznym będzie wypisanie podczas rejestracji przed badaniami specjalnego upoważnienia, w którym wskazana zostanie osoba mogąca odebrać wyniki. Należy pamiętać, że takie upoważnienie będzie obowiązywało dla wszystkich badań aż do jego pisemnego odwołania.