NAJCZĘSTSZE PYTANIA


Najczęstsze pytania zadawane nam przez naszych Pacjentów

 

Czy mogę zrobić badania prywatnie, czy potrzebuję skierowanie?Najczęstsze pytania zadawane pracownikom Śląskich Laboratoriów Analitycznych

Wszystkie badania, które są w naszej ofercie mogą Państwo wykonać odpłatnie bez jakiegokolwiek skierowania od lekarza. Decyzja należy do Państwa, które badania w Waszym przypadku są istotne. Dla ogromnej większości badań, na wydawanych wynikach podajemy normy. Zalecamy jednak konsultację otrzymanych wyników z lekarzem. 

Czy na badanie trzeba się wcześniej umówić? 

Nie ma takiej konieczności, nie prowadzimy zapisów. Wystarczy przyjść do któregokolwiek z naszych punktów pobrań, których godziny otwarcia można sprawdzić TUTAJ. Wyjątkiem są jedynie badania nasienia, które realizujemy jedynie w naszym punkcie pobrań w Katowicach (ul. Żelazna 1) po wcześniejszym umówieniu się pod numerem 32 416 25 00. 

Jak mogę odebrać wynik badań?

Bardzo ważnym jest, aby zachować otrzymany podczas rejestracji paragon. Jest on podstawą do wydania wyniku.

Dla Państwa wygody wyniki większości badań można odebrać online logując się na stronę https://wyniki.sla.pl/

Na platformie dostępne będzie także archiwum wyników badań wykonanych w naszym laboratorium, aby w łatwy i czytelny sposób mogli Państwo kontrolować najważniejsze oznaczenia. Do logowania uprawnia Karta Pacjenta wydawana na punkcie pobrań podczas rejestracji.

Jak przygotować się do badań?

Wszystkie najważniejsze informacje w tym zakresie znajdą Państwo w zakładce przed badaniem

Jak długo będę oczekiwać na wynik?

Dla większości badań, szczególnie tych najpopularniejszych, wynik gotowy jest kolejnego dnia następującego po badaniu (w praktyce, najczęściej tego samego dnia w godzinach popołudniowych, gdy badanie było wykonywane rano). Wszystkie czasy oczekiwania na wynik podajemy w naszej ofercie badań

W jaki sposób mogę być na bieżąco z Waszą ofertą, promocjami, nowościami?

Najłatwiej jest zapisać się do naszego newslettera oraz obserwować nasze profile w serwisach społecznościowych takich jak Facebook czy Google+.

Jeśli mają Państwo dalsze pytania, prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego, chatu online bądź o kontakt telefoniczny.