listopadowa oferta specjalna

Oferta ważna przez:

Wybierz zestaw badań, który określi kondycję Twojej tarczycy

Standard Oferta Specjalna
premium plus oferta specjalna tarczyca
Udogodnienia

*Do ceny należy doliczyć 10,90 zł za pobranie materiału. Oferta obowiązuje do końca listopada 2024 r. Kupując badanie w e-sklepie zyskujesz aż 90 dni na jego realizację. Wynik należy interpretować ze stanem zdrowia pacjenta. Godziny otwarcia poszczególnych Punktów Pobrań dostępne są w tym miejscu

Tarczyca – jakie badania wykonać ?

Hormon tarczycy nazywany inaczej TSH produkowany jest przez przysadkę mózgową. To ona stymuluje tarczycę do wytwarzania dwóch istotnych hormonów tarczycy: fT4 (tyroksyny) oraz fT3 (trójjodotyroniny). Hormony produkowane przez tarczycę wnikają do krwi a wraz z nią do wszystkich komórek naszego organizmu, by tam regulować ich metabolizm. Nadmiar fT4 i fT3 prowadzi do przyspieszenia, a niedobór do spowolnienia przemian metabolicznych w komórkach. Mówimy wtedy o nadczynności lub o niedoczynności tarczycy. Samo oznaczenia poziomu TSH w surowicy krwi nie pozwala jednoznacznie stwierdzić czy nasza tarczyca działa prawidłowo. Na nieprawidłowy wynik poziomu TSH mogą wpłynąć inne czynniki np. guz przysadki mózgowej. Badanie z surowicy krwi pod kątem tzw. trójki tarczycowej (TSH, fT3 i fT4) pozwala lekarzowi ocenić czy tarczyca pracuje prawidłowo.

Zakłócić pracę gruczołu tarczowego mogą choroby autoimmunologiczne: choroba Gravesa-Basedova i choroba Hashimoto, choroby zapalne tarczycy, nadczynność guzków tarczycy albo nowotwory.

W ramach pakietu tarczycowego oznaczamy również poziom przeciwciał przeciwtarczycowych anty-TPO oraz anty-TG. Przeciwciała przeciwtarczycowe występują w przebiegu zapaleń tarczycy oraz chorób tarczycy o podłożu w autoagresji. Anty-TPO występuje w surowicy większości pacjentów z chorobą Hashimoto i z chorobą Gravesa-Basedowa. Przeciwciała anty-TG można oznaczyć u chorych na chorobę Hashimoto oraz u co trzeciego pacjenta z chorobą Gravesa-Basedowa. Oznaczenie tych dwóch przeciwciał anty-TPO i anty-TG w surowicy krwi pozwala na diagnostykę w kierunku tych chorób.

W przypadku choroby Gravesa-Basedowa występują objawy nadczynności tarczycy. W przebiegu choroby Hashimoto występują najczęściej 2 etapy. Pierwszy cechuje się nadczynnością, a drugi utrzymującą się niedoczynnością tarczycy.

Wykonaj badania określające kondycję swojej tarczycy i wybierz

najbliższy Punkt Pobrań

lub zamów badania krwi do swojego domu i obierz wyniki online!

Regularne badania tarczycy są bardzo ważne.
Poniższa historia jednej z naszych klientek jest tego potwierdzeniem

Z niepokojem zauważyłam, że z miesiąca na miesiąc czuję się coraz gorzej. Wędrówki po lekarzach niczego nie wykazały. Będąc w przychodni zauważyłam, że w laboratorium jest promocja na pakiet tarczycowy. Postanowiłam skorzystać i wyniki wyszły niepokojące. Pani laborantka poradziła, żeby zrobić jeszcze przeciwciała, więc skorzystałam z pełnego pakietu badań tarczycowych i wynik był powalający – Hashimoto. Od roku się leczę i czuję się dużo lepiej. Wszystkich zachęcam do badania się i korzystania z promocji w laboratoriach ☺️