0
Badanie

Badanie TSI

By 15 lutego 2016 18 lutego, 2020 No Comments

Badanie TSI, przeciwciała przeciw receptorom TSH

Badanie TSI to przeciwciała stymulujące tarczycę specyficzne dla receptora hormonu stymulującego tarczycę – TSHR.
TSI są znakiem rozpoznawczym dla choroby Gravesa-Basedowa. Wykrycie ich we krwi, przy obecności objawów klinicznych, jest najlepszą metodą zdiagnozowania tej choroby. Receptor TSHR zawiera dużą domeną zewnątrzkomórkową z epitopami dla różnorodnych autoprzeciwciał, w tym immunoglobulin stymulujących tarczycę (TSI) oraz immunoglobulin blokujących tarczycę (TBI). TSI imitują stymulację gruczołu tarczycy przez TSH, a ponieważ nie są kontrolowane przez ujemne sprzężenie zwrotne, taka stymulacja prowadzi do nadczynności tarczycy objawiającej się jako choroba Gravesa-Basedowa. TBI wiążą się z receptorem TSH i hamują stymulację TSH, prowadząc do niedoczynności tarczycy.

Badanie zastępujące TRAb

Testy do oznaczania przeciwciał receptora TSH (TRAb) nie odróżniają TSI od TBI. W momencie, gdy na rynku pojawił się test do ilościowego oznaczenia TSI, zastąpiliśmy w naszym laboratorium tym testem oznaczania TRAb. Dzięki temu z pewnością zwiększamy czułość i swoistość testu stosowanego w diagnozowaniu i prowadzeniu pacjentów z chorobą Gravesa-Basedowa. Choroba ta jest najczęstszą przyczyną braku równowagi metabolicznej określanego jako nadczynność tarczycy. Nieleczona, może ona prowadzić do komplikacji kardiologicznych, poronienia u kobiet w ciąży, wad wrodzonych, oftalmopatii tarczycowej.

Badanie TSI

Test TSI jest przeznaczony do zastosowań klinicznych, tj.: potwierdzenie choroby Gravesa-Basedowa, monitorowanie leczenia pacjentów z tą chorobą, przewidywanie remisji lub nawrotu choroby, potwierdzenie oftalmopatii w przebiegu choroby, prognozowaniu nadczynności tarczycy u noworodków.

Zachęcamy do skorzystania z naszej bogatej oferty badań laboratoryjnych
oraz zapraszamy do subskrypcji naszego kanału na www.youtube.com -> SUBSKRYBUJ

Chcesz zapytać o cenę badania?
Zapraszamy na stronę CENY BADAŃ, gdzie proponujemy kilka możliwości kontaktu z nami.

Aby wykonać badanie TSI odwiedź najbliższy punkt pobrań Śląskich Laboratoriów Analitycznych

Sprawdź, gdzie wykonasz badanie

Czy ta strona była pomocna?

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić!

Średnia ocena: 3.4 / 5. Liczba ocen: 12

Bądź pierwszą osobą, która oceni tą stronę.

Sprawdź w e-sklepie:

Tyreotropowy hormon (Tyreotropina) 3-cia generacja - TSH - 25,90 zł

Sprawdź ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb