Badanie: Wymaz z kanału szyjki macicy

Badanie wykonuje się u kobiet z podejrzeniem bakteryjnego zapalenia szyjki macicy, a także jako badanie kontrolne po zastosowanym leczeniu.

Nazwa badania

Wymaz z kanału szyjki macicy

Opis badania

Badanie wykonuje się u kobiet z podejrzeniem bakteryjnego zapalenia szyjki macicy, a także jako badanie kontrolne po zastosowanym leczeniu.

Wymaz z kanału szyjki macicy

Warto regularnie wykonywać podstawowe laboratoryjne badania krwi,
aby mieć pewność, że nasz organizm funkcjonuje prawidłowo.

Zachęcamy do skorzystania z naszej bogatej oferty badań laboratoryjnych
oraz zapraszamy do subskrypcji naszego kanału na www.youtube.com -> SUBSKRYBUJ

Chcesz zapytać o cenę badania?
Zapraszamy na stronę CENY BADAŃ, gdzie proponujemy kilka możliwości kontaktu z nami.

Aby wykonać wymaz z kanału szyjki macicy
odwiedź najbliższy Punkt Pobrań Śląskich Laboratoriów Analitycznych

Sprawdź, gdzie wykonasz badanie

Wskazania do wykonania badania

Wskazaniem do wykonania badania jest podejrzewany przez lekarza stan zapalny szyjki macicy wywołany przez bakterie. Stan zapalny przebiega często bezobjawowo, choć mogą pojawić się objawy takie jak upławy, świąd, częste i bolesne oddawanie moczu.

Wskazówki dla pacjenta

Brak.

Przygotowanie Pacjenta do badania

Materiał do badania pobiera lekarz lub położna. Zaleca się, aby wymaz z szyjki macicy został wykonany w początkowym stadium procesu chorobowego lub w trakcie nasilenia odczynu zapalnego. Materiał należy pobrać rano, 2–3 godziny po oddaniu moczu. Środków dopochwowych oraz przeciwbakteryjnych preparatów do higieny intymnej nie powinno się stosować przed pobraniem materiału. Zaleca się wstrzemięźliwość seksualną co najmniej 48h przed pobraniem materiału. W przypadku antybiotykoterapii materiał można pobrać najwcześniej 5 dni od jej zakończenia. Istnieje możliwość (za dodatkową opłatą) pobrania wymazu ginekologicznego w dedykowanych punktach pobrań. Personel nie pobiera wymazów Pacjentkom poniżej 16 roku życia (rodzice powinni kierować się z dziećmi do ginekologów dziecięcych). Sprawdź, jak przygotować się do pobrania wymazu ginekologicznego oraz gdzie znajdują się nasze dedykowane gabinety.

Czas oczekiwania na wynik

7 dni roboczych.

Grupa badań

Mikrobiologia

Wyniki (jednostki)

Wynik ujemny - Posiewy tlenowe ujemne
Wynik wątpliwy - Wyizolowane drobnoustroje stanowią florę fizjologiczną pochwy
Wynik dodatni - Wynik półilościowy (wzrost nieliczny,liczny,obfity) oraz jakościowy (gatunek wyizolowanych drobnoustrojów) wraz z lekowrażliwością

Sprawdź ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb