Badanie

Jak przygotować się do pobrania krwi?

By 8 października 2021 22 listopada, 2021 No Comments

Jednym z kluczowych elementów procesu wykonania badań jest właściwe przygotowanie się pacjenta do pobrania materiału. Jest to o tyle ważne, że na tym etapie może dojść do największej ilości błędów, które ostatecznie wpłyną na zafałszowanie wyniku, a co za tym idzie, być może na postawienia złej diagnozy. Jak przygotować się do pobrania krwi? Tutaj dowiesz się, na co zwrócić uwagę, aby uniknąć niepotrzebnych błędów.

Jak przygotować się do pobrania krwi?

Jak przygotować się do pobrania krwi?

Jeśli planujesz wykonać badania krwi, pamiętaj, że na wyniki może mieć wpływ to co jadłeś i robiłeś nawet dzień wcześniej. Aby mieć pewność, że wynik będzie jak najbardziej odzwierciedlał Twój stan zdrowia, postępuj zgodnie z poniższymi zaleceniami.

  1. Większość badań powinno być pobieranych na czczo (oznacza to, że nie można spożywać posiłków 12-16 godzin).
  2. Przed badaniem nie należy zmieniać sposobu żywienia (chyba że lekarz zaleci specjalną dietę).
  3. Godziny poranne (7:00-8:00) są najlepszym czasem na wykonanie większości oznaczeń.
  4. Przed badaniem należy chwilę odpocząć.
  5. Stres ma wpływ na niektóre wyniki. Warto tak zaplanować dzień, aby przed badaniem unikać stresowych sytuacji.
  6. Jeśli zażywasz leki, skonsultuj z lekarzem czy możesz je przyjąć w dniu badania.
  7. Bakteriologia i alergologia: badania wykonuje się przed leczeniem lub po czasowym odstawieniu leków, które mogą wpłynąć na wynik leczenia.

Gdzie wykonać badania laboratoryjne?

Najpierw wybierz dogodną dla Ciebie lokalizację punktu pobrań. Pamiętaj, że ich sieć ciągle się poszerza. Większość punktów jest otwarta już od 6:00 rano. W związku z tym wizyta w punkcie nie będzie kolidowała z innymi Twoimi planami. Zgłoś się na badania z samego rana bez obawy, że np. spóźnisz się do pracy. Wyniki możesz odebrać na dwa sposoby: na miejscu w punkcie pobrań lub po zalogowaniu się na swoim koncie pacjenta. Badania zrealizujesz także w sieci Laboratorium Medycznego badaj.to. Ciekawą opcją jest również możliwość poboru krwi w domu. Dzięki niej zaoszczędzisz swój czas na dojazdy i zyskasz komfort realizacji usługi we własnym domu.

Jak przygotować się do pobrania krwi?

Czy ta strona była pomocna?

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić!

Średnia ocena: 4.7 / 5. Liczba ocen: 15

Bądź pierwszą osobą, która oceni tą stronę.