0
Badanie

Pobranie krwi w domu

By 10 września 2020 22 sierpnia, 2023 No Comments

Pobranie krwi w domu pacjenta to jedna z najszybciej rozwijających się usług na rynku laboratoryjnym. Jest to doskonała alternatywa dla osób, które chcą oszczędzić czas i nie stać w kolejkach do tradycyjnych punktów pobrań czy przychodni. Z tego rozwiązania korzystają osoby chore, które mają ograniczoną mobilność, rodzice dzieci, które lepiej znoszą pobranie w codziennym otoczeniu, kobiety w ciąży czy zapracowani biznesmeni.

Jak zamówić pobranie krwi w domu?

Proces zamówienia pobrania w domu jest bardzo wygodny i prosty. W Śląskich Laboratoriach Analitycznych, które rozwijają usługę pobrania krwi w domu, możliwości są następujące:

Najszybsze rozwiązanie to opcja zakupu w sklepie internetowym ŚLA. Po realizacji transakcji, pracownik obsługi klienta kontaktuje się telefonicznie, aby ustalić jedynie preferowany czas wizyty domowej.

W wypadku wybrania opcji telefonicznej, podczas rozmowy z konsultantem, ustalany jest zakres badań do wykonania, adres i czas pobrania materiału. Każdorazowo podczas rozmowy, przeprowadzana jest także krótka ankieta zdrowotna, mająca na celu bezpieczeństwo pracowników oraz klientów laboratorium.

W Śląskich Laboratoriach Analitycznych umożliwiamy pobranie materiału w domu czy firmie w zasadzie z dnia na dzień– informuje Dyrektor Sprzedaży i Marketingu firmy, Bartosz Mrzyczek. Zamawianie usługi i jej realizacja odbywa się 6 dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty.

Opłaty za badania można dokonać przez e-sklep (Blik, bankowość internetowa), przelewem lub podczas wizyty w domu, kartą płatniczą.

Pobranie krwi w domu

Jakie są korzyści mobilnego pobrania?

Podczas wizyty domowej bardzo istotne są aspekty bezpieczeństwa i komfortu klienta. Pracownik laboratorium przyjeżdża z odpowiednim zabezpieczeniem osobistym, a samo pobranie odbywa się w bezpiecznym systemie próżniowym. Warto wspomnieć także o takich szczegółach, jak folia ochronna na obuwie, która zabezpiecza mieszkanie przed pobrudzeniem.

Pobrania mobilne realizowane są przez doświadczonych fachowców z tysiącami pobrań krwi wykonanymi w ramach swojej praktyki. Często są to pielęgniarki z doświadczeniem w pracy na oddziałach dziecięcych. Cała kadra jest też odpowiednio szkolona, zarówno w kwestii pobrania krwi, jak i szeroko rozumianej obsługi klienta.

Kto najczęściej korzysta z mobilnych pobrań?

W domach i mieszkaniach często pobieramy materiał od kobiet w ciąży, dzieci czy osób chorych, które miałyby trudność z dotarciem do punktu pobrań czy przychodni. Coraz większe grono klientów stanowią także osoby, które chcą oszczędzić swój czas i nie zamierzają go tracić w kolejkach. W ich przypadku inwestycja w opłacenie dojazdu do mieszkania czy biura jest bardziej opłacalna niż czas stracony w kolejce. Warto zaznaczyć, że w przypadku laboratorium ŚLA za dojazd płaci się tylko raz. Jeśli więc pod wskazanym adresem znajduje się więcej osób, zdecydowanych na tą usługę, to oszczędność jest ewidentna. W tym aspekcie jest to doskonała opcja dla rodzin, a nawet sąsiadów.

Podczas mobilnego pobrania materiału można zamówić jeden z pakietów badań przygotowanych przez specjalistów. Badania w pakietach są około 20% tańsze niż kupowane pojedynczo.

Zdecydowana większość klientów laboratorium ŚLA posiada już swoją indywidualną kartę klienta dającą dostęp do wyników online. Jeśli osoba zamawiająca pobranie krwi w domu jeszcze takiej karty nie posiada to otrzyma ją podczas wizyty domowej. Tym samym, już kilka godzin po pobraniu materiału, wyniki badań zostaną przekazane w formie elektronicznej (dla zdecydowanej większości badań), oczywiście znów bez potrzeby wychodzenia z domu i odwiedzania najbliższego punktu pobrań.

Wygoda i komfort takiego rozwiązania są niesamowite. Do tego oszczędność czasu. To jedna z najszybciej rozwijających się usług w naszym laboratorium– dodaje Bartosz Mrzyczek.

Pobranie krwi w domu na Śląsku

Koszt pobrania materiału do badań w domu pacjenta to 59 zł. Możemy pobrać materiał od kilku osób podczas jednej wizyty, koszt pobrania dla każdej kolejnej osoby to 10,90 zł. Śląskie Laboratoria Analityczne oferują dużą dostępność usługi. Pobrania krwi w domu realizowane są w promieniu 60 km od Katowic i 30 km od Częstochowy. Usługa realizowana jest także w Łodzi i okolicach.

Pobrany materiał transportowany jest do laboratorium w bezpiecznych, kontrolowanych warunkach. Najważniejsze tutaj jest monitorowanie temperatury lodówki. W Śląskich Laboratoriach Analitycznych jest to proces ciągły. Termometry połączone są z aplikacją na smartfonach osób odpowiedzialnych za kontrolę jakości w laboratorium.

Oferta laboratorium sięga jeszcze dalej. Podczas zamówienia wizyty domowej, a także w momencie otrzymania wyników badań, można zamówić ich telefoniczną konsultację z doświadczonym diagnostą laboratoryjnym. Taka opcja daje szansę zdecydowanie lepszego zrozumienia otrzymanych wyników. To również możliwość poznania ewentualnych wskazań dotyczących sugerowanych kontaktów z lekarzem czy dalszego pogłębienia diagnostyki.

Śląskie Laboratoria Analityczne podczas pobrania krwi w domu pacjenta dodatkowo zabezpieczają materiał. Surowica klienta zamrażana jest w laboratorium bezpłatnie, na okres 30 dni. Daje to ogromnie duży komfort zlecenia kolejnych oznaczeń. Już nie tylko bez potrzeby opuszczania domu, ale nawet bez kolejnego ukłucia.

W ciągu ostatniego półrocza w taki sposób wykonaliśmy już blisko 11.000 badań dla naszych klientów– dodaje Mrzyczek.

Oznaczenia z zabezpieczonej surowicy można zlecić przez e-sklep z badaniami lub kontaktując się z infolinią laboratorium pod numerem 32 416 25 00.

Przede wszystkim wygoda. Dla mnie to duży komfort był. Również profesjonalizm i wysoka kultura osób, które przyjechały. Pierwszy raz robiłam badanie krwi w taki sposób i na pewno skorzystam z takiej opcji kiedy będę musiała zrobić kolejne badania. Dziękuję i pozdrawiam.

Opinia Pani Ewy, klientki która zamówiła mobilne pobranie w ŚLA. 

Nie czekaj. Zamów pobranie krwi w domu poprzez e-sklep lub telefonicznie!

Pobranie krwi w domu

Czy ta strona była pomocna?

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić!

Średnia ocena: 4.5 / 5. Liczba ocen: 25

Bądź pierwszą osobą, która oceni tą stronę.

Sprawdź ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb