Badanie

Pobranie krwi w domu

By 10 września 2020 No Comments

Pobranie krwi w domu pacjenta to jedna z najszybciej rozwijających się usług na rynku laboratoryjnym. Jest to doskonała alternatywa dla osób, które chcą oszczędzić czas i nie stać w kolejkach do tradycyjnych punktów pobrań czy przychodni. Z tego rozwiązania korzystają osoby chore, które mają ograniczoną mobilność, rodzice dzieci, które lepiej znoszą pobranie w codziennym otoczeniu, kobiety w ciąży czy zapracowani biznesmeni.

Jak zamówić pobranie krwi w domu?

Proces zamówienia pobrania w domu jest bardzo wygodny i prosty. W Śląskich Laboratoriach Analitycznych, które rozwijają usługę pobrania krwi w domu, możliwości są następujące:

Najszybsze rozwiązanie to opcja zakupu w sklepie internetowym ŚLA. Po realizacji transakcji, pracownik obsługi klienta kontaktuje się telefonicznie, aby ustalić jedynie preferowany czas wizyty domowej.

W wypadku wybrania opcji telefonicznej, podczas rozmowy z konsultantem, ustalany jest zakres badań do wykonania, adres i czas pobrania materiału. Każdorazowo podczas rozmowy, przeprowadzana jest także krótka ankieta zdrowotna, mająca na celu bezpieczeństwo pracowników oraz klientów laboratorium.

W Śląskich Laboratoriach Analitycznych umożliwiamy pobranie materiału w domu czy firmie w zasadzie z dnia na dzień– informuje Dyrektor Sprzedaży i Marketingu firmy, Bartosz Mrzyczek. Zamawianie usługi i jej realizacja odbywa się 6 dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty.

Opłaty za badania można dokonać przez e-sklep (Blik, bankowość internetowa), przelewem lub podczas wizyty w domu, kartą płatniczą.

Pobranie krwi w domu

Jakie są korzyści mobilnego pobrania?

Podczas wizyty domowej bardzo istotne są aspekty bezpieczeństwa i komfortu klienta. Pracownik laboratorium przyjeżdża z odpowiednim zabezpieczeniem osobistym, a samo pobranie odbywa się w bezpiecznym systemie próżniowym. Warto wspomnieć także o takich szczegółach, jak folia ochronna na obuwie, która zabezpiecza mieszkanie przed pobrudzeniem.

Pobrania mobilne realizowane są przez doświadczonych fachowców z tysiącami pobrań krwi wykonanymi w ramach swojej praktyki. Często są to pielęgniarki z doświadczeniem w pracy na oddziałach dziecięcych. Cała kadra jest też odpowiednio szkolona, zarówno w kwestii pobrania krwi, jak i szeroko rozumianej obsługi klienta.

Kto najczęściej korzysta z mobilnych pobrań?

W domach i mieszkaniach często pobieramy materiał od kobiet w ciąży, dzieci czy osób chorych, które miałyby trudność z dotarciem do punktu pobrań czy przychodni. Coraz większe grono klientów stanowią także osoby, które chcą oszczędzić swój czas i nie zamierzają go tracić w kolejkach. W ich przypadku inwestycja w opłacenie dojazdu do mieszkania czy biura jest bardziej opłacalna niż czas stracony w kolejce. Warto zaznaczyć, że w przypadku laboratorium ŚLA za dojazd płaci się tylko raz. Jeśli więc pod wskazanym adresem znajduje się więcej osób, zdecydowanych na tą usługę, to oszczędność jest ewidentna. W tym aspekcie jest to doskonała opcja dla rodzin, a nawet sąsiadów.

Podczas mobilnego pobrania materiału można zamówić jeden z pakietów badań przygotowanych przez specjalistów. Badania w pakietach są około 20% tańsze niż kupowane pojedynczo.

Zdecydowana większość klientów laboratorium ŚLA posiada już swoją indywidualną kartę klienta dającą dostęp do wyników online. Jeśli osoba zamawiająca pobranie krwi w domu jeszcze takiej karty nie posiada to otrzyma ją podczas wizyty domowej. Tym samym, już kilka godzin po pobraniu materiału, wyniki badań zostaną przekazane w formie elektronicznej (dla zdecydowanej większości badań), oczywiście znów bez potrzeby wychodzenia z domu i odwiedzania najbliższego punktu pobrań.

Wygoda i komfort takiego rozwiązania są niesamowite. Do tego oszczędność czasu. To jedna z najszybciej rozwijających się usług w naszym laboratorium– dodaje Bartosz Mrzyczek.

Pobranie krwi w domu na Śląsku

Wartość zamówienia pobrania do domu to 49 zł, niezależnie od ilości osób pod wskazanym adresem. Śląskie Laboratoria Analityczne oferują dużą dostępność usługi. Pobrania krwi w domu realizowane są w promieniu 60 km od Katowic i 30 km od Częstochowy. Usługa realizowana jest także w Łodzi i okolicach.

Pobrany materiał transportowany jest do laboratorium w bezpiecznych, kontrolowanych warunkach. Najważniejsze tutaj jest monitorowanie temperatury lodówki. W Śląskich Laboratoriach Analitycznych jest to proces ciągły. Termometry połączone są z aplikacją na smartfonach osób odpowiedzialnych za kontrolę jakości w laboratorium.

Oferta laboratorium sięga jeszcze dalej. Podczas zamówienia wizyty domowej, a także w momencie otrzymania wyników badań, można zamówić ich telefoniczną konsultację z doświadczonym diagnostą laboratoryjnym. Taka opcja daje szansę zdecydowanie lepszego zrozumienia otrzymanych wyników. To również możliwość poznania ewentualnych wskazań dotyczących sugerowanych kontaktów z lekarzem czy dalszego pogłębienia diagnostyki.

Śląskie Laboratoria Analityczne podczas pobrania krwi w domu pacjenta dodatkowo zabezpieczają materiał. Surowica klienta zamrażana jest w laboratorium bezpłatnie, na okres 30 dni. Daje to ogromnie duży komfort zlecenia kolejnych oznaczeń. Już nie tylko bez potrzeby opuszczania domu, ale nawet bez kolejnego ukłucia.

W ciągu ostatniego półrocza w taki sposób wykonaliśmy już blisko 11.000 badań dla naszych klientów– dodaje Mrzyczek.

Oznaczenia z zabezpieczonej surowicy można zlecić przez e-sklep z badaniami lub kontaktując się z infolinią laboratorium pod numerem 32 416 25 00.

Przede wszystkim wygoda. Dla mnie to duży komfort był. Również profesjonalizm i wysoka kultura osób, które przyjechały. Pierwszy raz robiłam badanie krwi w taki sposób i na pewno skorzystam z takiej opcji kiedy będę musiała zrobić kolejne badania. Dziękuję i pozdrawiam.

Opinia Pani Ewy, klientki która zamówiła mobilne pobranie w ŚLA. 

Nie czekaj. Zamów pobranie krwi w domu poprzez e-sklep lub telefonicznie!

 

Pobranie krwi w domu

Czy ta strona była pomocna?

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić!

Średnia ocena: 4.5 / 5. Liczba ocen: 21

Bądź pierwszą osobą, która oceni tą stronę.