0

Katowice
Punkt Pobrań ul. Żelazna 2, Katowice 40-851

Dane adresowe

ul. Żelazna 2
(parter budynku Face 2 Face)
40-851 Katowice
Jak dojechać?

Dane kontaktowe

Tel.: 32 416 25 00
Email: bok@sla.pl

Godziny otwarcia

Pobór materiału Wydawanie wyników
Poniedziałek 06:00 - 21:00 06:00 - 21:00
Wtorek 06:00 - 21:00 06:00 - 21:00
Środa 06:00 - 21:00 06:00 - 21:00
Czwartek 06:00 - 21:00 06:00 - 21:00
Piątek 06:00 - 21:00 06:00 - 21:00
Sobota 07:00 - 15:00 07:00 - 15:00
Niedziela - -

Badania genetyczne

Czynne od 6:00

Czynne po 12:00

Czynne w soboty

Kącik dla dzieci

Pobieranie materiału dzieciom

W tym punkcie honorujemy Kartę Dużej Rodziny

Punkt honorujący Kartę Dużej Rodziny

W tym punkcie honorujemy Śląską Kartę Seniora

Punkt honorujący Śląską Kartę Seniora

Punkt przyjazny dzieciomPunkt przyjazny dzieciom

System kolejkowy

Wymazy ginekologiczne

Wymazy mikrobiologiczne

W tym punkcie pobrań, możliwe jest wykonanie wymazu urogenitalnego u mężczyzn

Wymazy urogenitalne u mężczyzn

Wspaniały personel! Panie nawet przed samą 21 miłe, uczynne, uśmiechnięte. Najlepsze laboratorium na Śląsku. Dziękuję za tak miłe, cierpliwe i ludzkie podejście do pacjenta ❣

JoannaOpinia z facebook.com/slakatowice/

Profesjonalna obsługa na Żelaznej jak zawsze, podejście do klienta, a także pobieranie materiałów. Wszystko bez zarzutów, choć pobierania się boję, to zostało ono wykonane sprawnie i niemal bezboleśnie. Do tego na duży plus obsługa przy rejestracji, Panie miłe i kompetentne, z dużą cierpliwością odpowiadały na moje pytania. Jeden z najlepszych punktów, który dotychczas spotkałem!

KasperOpinia z facebook.com/slakatowice/

Miła i szybka obsługa w rejestracji, bardzo sympatyczna i ciepła Pani pielęgniarka, która błyskawicznie pobrała mi krew. Wracam do punktu na Żelaznej z przyjemnością.

PacjentkaOpinia z Ankiety Satysfakcji Pacjenta

Badania krwi Katowice

Badania krwi Katowice – ul. Żelazna 2 – poznaj bliżej nasz punkt pobrań

Zapraszamy do największego punktu pobrań Śląskich Laboratoriów Analitycznych w Katowicach. Znajdziesz nas w nowoczesnym biurowcu Face 2 Face, położonym na skrzyżowaniu ulicy Żelaznej z ulicą Chorzowską. Wejście do budynku znajduje się bezpośrednio od ulicy Żelaznej. Niedaleko znajduje się Centrum Handlowe Silesia City Center. Położenie z pewnością jest doskonale skomunikowane z każdym miejscem w aglomeracji śląskiej (dojazd trasą DTŚ). Obok budynku, przy ulicy Żelaznej, znajduje się duży parking (płatny). Bardzo łatwy jest także dojazd komunikacją publiczną – na ul. Chorzowskiej zlokalizowane są przystanki tramwajowe i autobusowe.

Na ul. Żelaznej 2 w Katowicach można skorzystać z całej oferty badań krwi dostępnej w Śląskich Laboratoriach Analitycznych. Na badania laboratoryjne nie trzeba się wcześniej umawiać ani mieć skierowania. Wystarczy przyjść w godzinach otwarcia punktu, czyli od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00-21.00 lub w sobotę w godzinach: 7.00-15.00. Na badania wymagające bycie na czczo prosimy przyjść do godz. 11.00.

WAŻNA INFORMACJA!
Wyniki badań zleconych z surowicy w przedziale godzinowym: 18.00 – 21.00 będą dostępne kolejnego dnia roboczego. W związku z tym, jeżeli zależy Państwu na otrzymaniu wyniku w dniu wykonania badania krwi, prosimy o wizytę na punkcie w Katowicach do godziny 18.00 (chodzi o badania, których termin oczekiwania na wynik wynosi jeden dzień roboczy). Po godzinie 18.00 nie przyjmujemy już zleceń na wykonanie oznaczeń z moczu, EDTA oraz badań z działu koagulologii (INR, APTT, D–Dimery, fibrynogen, antykoagulant tocznia, białko C, wolne białko S).

Główne zalety punktu w Katowicach:

 • z pewnością długie godziny otwarcia gabinetu
 • możliwość wykonania badań także w sobotę (od godz. 7.00)
 • system kolejkowy usprawniający proces rejestracji i pobrania materiału
 • 3 nowoczesne i zapewniające dyskrecję stanowiska rejestracyjne
 • 3 osobne stanowiska do pobrania materiału
 • komfortowe warunki (wygodna i ultra nowoczesna poczekalnia)
 • możliwość pobrania wymazu ginekologicznego, a także urogenitalnego u mężczyzn (w wybrane dni)
 • pełna oferta badań oferowanych w ŚLA (m.in. badania moczu, badania kału, badania alergologiczne, badania mikrobiologiczne, badania autoimmunologiczne)
 • pakiety badań pozwalające na oszczędności
 • możliwość płatności kartą
 • bez wątpienia możliwość odbioru wyników badań on-line (dla większości badań)
 • za zgodą informacja SMS o dostępności wyników na koncie
 • doświadczona kadra, którą cechuje delikatność i pełen profesjonalizm podczas pobierania krwi także u dzieci
 • kącik dla dzieci

 

 

Badania krwi Katowice

W gabinecie w Katowicach istnieje możliwość pobrania wymazu ginekologicznego (z pochwy, z szyjki macicy oraz z cewki moczowej). Z usługi skorzystać można w poniedziałek, w środę i w piątek w godzinach: 15.00-19.00. Ważna informacja – Personel nie pobiera wymazów Pacjentkom poniżej 16 roku życia (rodzice powinni kierować się z dziećmi do ginekologów dziecięcych). Dowiedz się więcej i sprawdź, jak przygotować się do pobrania wymazu ginekologicznego.

Natomiast w każdy wtorek w godzinach: 15.00-19.00 (nie ma konieczności wcześniejszego zapisywania się) mężczyźni skorzystać mogą z usługi pobrania wymazu urogenitalnego (z cewki moczowej, z napletka, z prącia). Dowiedz się więcej i sprawdź, jak przygotować się do pobrania wymazu.

Badania krwi Katowice – wykonaj badania laboratoryjne w komfortowych warunkach

Ważne jest dla nas, aby moment rejestracji, oczekiwania na pobranie materiału czy odbiór wyniku, nie wiązał się z długim staniem w kolejce, a także odbywał się w przyjemnej i spokojnej atmosferze dla naszych Pacjentów, w szczególności dla dzieci. Dlatego w punkcie pobrań wprowadziliśmy biletowy system zarządzania kolejkami. Mamy nadzieję, że dzięki temu rozwiązaniu poszczególne etapy będą następowały sprawnie i szybko. Tak, aby odczuli Państwo maksymalny komfort i oszczędność czasu. Dodatkowo specjalnie dla najmłodszych pacjentów przygotowaliśmy przyjemny, kolorowy gabinet oraz kącik dla dzieci, który skieruję ich uwagę na coś przyjemnego, co znacząco zmniejszy ich stres związany z badaniem.

Zachęcamy do wygodnego zakupu badań laboratoryjnych poprzez nasz e-sklepCzas na wykonanie badań opłaconych poprzez nasz sklep internetowy wynosi aż 90 dni.

Nie wiesz, jakie badania w pierwszej kolejności warto wykonać, aby poznać stan swojego zdrowia? Skorzystaj z naszego darmowego konfiguratora badań laboratoryjnych!

Badania krwi w Katowicach można także zrealizować korzystając ze specjalnych pakietów badań, które mamy w swojej ofercie (m.in. tarczycowy, sercowy, witaminy D3). Jest to godne uwagi, ponieważ pozwalają one na oszczędność do kilkudziesięciu złotych w stosunku do badań zakupionych pojedynczo.

Badania krwi Katowice – wygoda w odbiorze wyników badań laboratoryjnych

Dla wygody wyniki większości badań można odebrać online logując się na stronę https://wyniki.sla.pl/ Na platformie dostępne będzie także archiwum wyników badań wykonanych w naszym laboratorium, aby w łatwy i czytelny sposób można było kontrolować najważniejsze oznaczenia. Do logowania uprawnia Karta Pacjenta wydawana na punkcie pobrań podczas rejestracji.

Badania krwi Katowice – bez stresu, bez kolejki i bez dojazdu do naszego punktu pobrań

Chcesz wykonać badania laboratoryjne bez stresu, bez kolejki i bez dojazdu do naszego punktu pobrań? Nic prostszego! Wypełnij prosty formularz i zamów pobranie krwi pod wskazany adres w Katowicach! Oddzwonimy do Ciebie na pewno i ustalimy szczegóły oraz zakres badań. Zamów pobranie krwi w swoim domu!

Zadbaj z nami o swoje zdrowie! Śląskie Laboratoria Analityczne zapraszają na badania krwi do punktu pobrań w Katowicach!

Czy na badania trzeba się wcześniej umówić?

Na badania krwi nie trzeba się wcześniej umawiać ani zapisywać. Wystarczy przyjść w godzinach otwarcia punktu pobrań.

W jakich godzinach czynny jest ten punkt pobrań?

Na badania zapraszamy od 6.00 do 21.00 w dni robocze oraz w soboty od 7.00 do 15.00. Ewentualne zmiany godzin można sprawdzić przechodząc na naszą stronę internetową.

Jakie są ceny badań?

Najłatwiej cenę sprawdzić w naszym sklepie internetowym pod adresem www.sla.pl/sklep, dzwoniąc na infolinię: 32 416 25 00 lub korzystając z chatu online dostępnego na naszej stronie internetowej.

Czy potrzebuję skierowanie od lekarza, aby wykonać badania?

Wszystkie badania, które znajdują się w ofercie naszego laboratorium można wykonać odpłatnie, bez skierowania od lekarza. Na wydawanych wynikach badań podajemy prawidłowe zakresy referencyjne. Zalecamy jednak konsultację otrzymanych wyników z lekarzem.

Czy w tym punkcie pobierany jest materiał od dzieci?

Tak, wszystkie nasze lokalizacje dysponują przeszkolonym personelem, który potrafi pobierać krew od najmłodszych pacjentów.

Czy ta strona była pomocna?

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić!

Średnia ocena: 4.3 / 5. Liczba ocen: 152

Bądź pierwszą osobą, która oceni tą stronę.

Sprawdź ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb