BadanieDietetyka

3 ważne badania przed odchudzaniem

By 2 września 2021 24 listopada, 2021 No Comments

Aby odchudzanie było zdrowe i przede wszystkim bezpieczne, do całego procesu należy odpowiednio się przygotować. Wykonanie kilku podstawowych badań pozwoli na ocenę stanu zdrowia, m.in. pod kątem doboru odpowiedniej diety.
Poznaj 3 ważne badania przed odchudzaniem.

Dlaczego warto wykonać badania przed odchudzaniem?

Niewątpliwie, redukcja nadmiernej masy ciała przyniesie wiele korzyści zdrowotnych. Jednak zanim zaczniemy ten proces, warto zadbać chociażby o podstawowy “przegląd” zdrowia. Dzięki wynikom kilku badań, po pierwsze dowiemy się, czy nie rozwija się choroba, która mogłaby utrudnić odchudzanie. Po drugie, sprawdzimy, czy nie będziemy potrzebować specjalistycznej diety, nie tylko sprzyjającej utracie masy ciała, ale również uzupełniającej ewentualne niedobory witamin czy składników mineralnych.

3 ważne badania przed odchudzaniem

3 ważne badania przed odchudzaniem

  • Morfologia (25 parametrów) – Badanie to pozwoli na wstępną ocenę anemii z niedoboru żelaza lub witaminy B12 i kwasu foliowego. Objawy anemii to między innymi: zawroty głowy, bladość skóry, zaburzenia pamięci oraz senność. Często objawy te są tłumaczone przemęczeniem. Zdiagnozowanie problemu pozwoli na uwzględnienie w diecie takich składników, które uzupełnią m.in. poziom żelaza w organizmie.
  • TSH (hormon tyreotropowy)Tarczyca to gruczoł produkujący m.in. hormony (T3 i T4) odpowiedzialne za właściwą przemianę materii oraz kontrolujące ciepłotę ciała. Ich niedobór wzmaga produkcję hormonu przysadki – TSH. Zadaniem tego hormonu jest pobudzenie tarczycy do pracy. Oznaczenie TSH jest podstawowym badaniem, niezbędnym do zdiagnozowania niedoczynności tarczycy. W przypadku wykrycia tej choroby, lekarz najczęściej zaleca przyjmowanie lekarstw. Natomiast cały proces leczenia warto wspomóc odpowiednią dietą.
  • Glukoza  Oznaczenie glukozy pozwala na zdiagnozowanie m.in. cukrzycy. Choroba ta (szczególnie cukrzyca typu II) przez długi czas może przebiegać bezobjawowo. Nieleczona cukrzyca doprowadzi do uszkodzenia nerek, kwasicy ketonowej, a nawet śpiączki. Mając świadomość istnienia choroby, wdrażane jest nie tylko odpowiednie leczenie, ale też dieta właściwa dla tej jednostki chorobowej.

Gdzie wykonać badania?

Aby zakupić badania zalecane przed odchudzeniem, skorzystaj z e-sklepu. Sprawdź też możliwość pobrania krwi z dojazdem do domu. Badania, o których mowa, można wykonać też w Łodzi i okolicach. Tam funkcjonujemy pod nazwą: Laboratorium Medyczne badaj.to. Jeżeli jesteś dietetykiem i chcesz rozpocząć współpracę z naszym laboratorium, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertę współpracy

3 ważne badania przed odchudzaniem

 

Czy ta strona była pomocna?

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić!

Średnia ocena: 3.9 / 5. Liczba ocen: 17

Bądź pierwszą osobą, która oceni tą stronę.

Sprawdź w e-sklepie:

Tyreotropowy hormon (Tyreotropina) 3-cia generacja - TSH - 25,90 zł