0
Badanie

Jakie badania wykonać po 40 r.ż.?

By 7 kwietnia 2021 24 listopada, 2021 No Comments

Czas po czterdziestych urodzinach to doskonały okres, aby dokładnie sprawdzić stan swojego zdrowia.  Wykonując zalecane badania, dowiesz się, czy Twój organizm działa bez zarzutu. A może rozwija się jakieś schorzenie, które teraz nie daje niepokojących objawów, ale nieleczone, w przyszłości może przynieść poważne konsekwencje. Sprawdź, jakie badania wykonać po 40 r.ż.?

Jakie badania wykonać po 40 r.ż.?

Które badania warto wybrać?

Na początek najlepiej sprawdzić funkcjonowanie poszczególnych narządów i układów. Dużą wiedzę o stanie zdrowia dają podstawowe badania, np. morfologia czy ogólna analiza moczu. Badając poziom glukozy dowiesz się, czy ukradkiem nie rozwija się u Ciebie cukrzyca. Lipidogram pozwala na ocenę stanu zdrowia pod kątem miażdżycy. Oznaczenie prób wątrobowych sprawdzi, czy największy organ w ludzkim organizmie, czyli wątroba działa bez zarzutu. Po 40 r.ż. warto oznaczyć też markery nowotworowe. W przypadku mężczyzn PSA i CEA, a u kobiet CA 125 i CEA. Aby precyzyjnie dobrać badania do Twoich potrzeb, skorzystaj z naszego narzędzia, jakim jest konfigurator badań laboratoryjnych.

Sprawdź możliwości konfiguratora badań!

Konfigurator badań laboratoryjnych zawiera kilka pytań dotyczących wieku, stanu zdrowia i stylu życia. Uzupełnienie ich zajmie Ci nie więcej niż 3 minuty, a korzyści wynikające są ogromne. Otóż otrzymasz spersonalizowaną listę badań, które pozwolą na kompleksową ocenę Twojego stanu zdrowia. Konfigurator badań znajdziesz na głównej stronie Śląskich Laboratoriów Analitycznych.

 

 

Jakie badania wykonać po 40 r.ż.?

Uzupełnienie konfiguratora jest anonimowe i niezobowiązujące. W ankiecie zostaniesz zapytana(-y) o płeć, wiek, ocenę swojej aktywności fizycznej, ocenę masy ciała. Kolejne pytanie dotyczy ryzykownych zachowań seksualnych w przeszłości. Jest to ważny aspekt, ponieważ w zależności od odpowiedzi zalecone będą dodatkowe badania diagnozujące choroby przenoszone drogą płciową. Następne pytania odnoszą się do dolegliwości brzusznych, stresu, problemów z włosami i paznokciami. Ważna będzie również Twoja odpowiedź w sprawie bólu stawów, stylu życia (potencjalnego zagrożenia zawałem serca i cukrzycą). Dodatkowo w przypadku kobiet – stosowania hormonalnej terapii zastępczej.  Każde pytanie ma dwie opcje odpowiedzi – po prostu kliknij na właściwą. Dzięki temu szybko uzupełnisz ankietę i natychmiast otrzymasz listę zalecanych badań dla Ciebie. To nie koniec udogodnień. Listę badań możesz przesłać bezpośrednio na swojego maila. A jeśli będziesz chciał(-a) uzyskać więcej informacji dotyczących swojej listy badań – otrzymasz także numer telefonu do naszego konsultanta.

Gdzie wykonać badania?

Jakie badania wykonać po 40 r.ż.? Po uzupełnieniu konfiguratora masz już swoją spersonalizowaną listę. Oznaczenia z listy możesz zakupić poprzez e-sklep. Badania wykonasz w każdym z punktów pobrań Śląskich Laboratoriów Analitycznych oraz sieci Laboratorium Medycznego badaj.to. Sprawdź też możliwość poboru krwi w domu.

Jakie badania wykonać po 40 r.ż.?

Czy ta strona była pomocna?

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić!

Średnia ocena: 4.8 / 5. Liczba ocen: 6

Bądź pierwszą osobą, która oceni tą stronę.

Sprawdź w e-sklepie:

Morfologia krwi obwodowej (25 parametrów) - 14,90 zł

Antygen nowotworowy 125 (rak jajnika) - CA 125 - 52,90 zł

Sprawdź ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb