0
Szkoła rodzenia

Jak wyglądają zajęcia w szkole rodzenia?

By 22 kwietnia 2021 24 listopada, 2021 No Comments

Aby jak najlepiej przygotować się do nowej roli, wielu przyszłych rodziców korzysta z zajęć w szkole rodzenia. Na spotkaniach poznają zagadnienia związane nie tylko z samym porodem. Uczą się także pielęgnacji noworodka. Ale to nie wszystko. Dowiedz się więcej, jak wyglądają zajęcia w szkole rodzenia?

Jak wyglądają zajęcia w szkole rodzenia?

Dla kogo szkoła rodzenia?

Co prawda zajęcia w szkole rodzenia nie są obowiązkowe, ale warto w nich uczestniczyć. Z oferty mogą korzystać kobiety w ciąży wraz z partnerami. Wiek lub kwestia tego czy jest to pierwsze, czy kolejne dziecko nie ma znaczenia. Wiele osób może się zastanawiać: “Po co szkoła rodzenia, skoro w internecie można znaleźć wszystkie potrzebne informacje?”. Oczywiście, w sieci znajdziemy wiele stron poświęconych tematyce ciąży. Jednak trzeba być czujnym, ponieważ nie każda treść jest napisana przez specjalistę w swojej dziedzinie. Dlatego można trafić nie tylko na nieprawdziwe, ale nawet szkodliwe zalecenia. Uczestnicząc w szkole rodzenia, masz pewność, że zajęcia są prowadzone przez doświadczonych pracowników.

Jak wyglądają zajęcia w szkole rodzenia?

Tematyka zajęć w szkołach będzie podobna. Oczywiście każda ze szkół do każdego zagadnienia będzie podchodzić z nieco innej strony. W niektórych możliwy będzie także udział w zajęciach z gimnastyki dla kobiet ciąży. Najczęściej zajęcia zaczynają się od omówienia przebiegu ciąży i połogu. Omawiane są także obowiązkowe badania laboratoryjne dla kobiet w ciąży. Kolejne zajęcia to zapoznanie się z tematyką porodu siłami natury jak i poprzez cesarskie cięcie. Ważnym zagadnieniem jest omówienie metod łagodzenia bólu porodowego. Ostatnie zajęcia z reguły przeznaczane są na tematy związane z pielęgnacja i opieką nad noworodkiem.

Dodatkowe zajęcia dla ciężarnych

Oprócz zajęć prowadzonych przez położną, może się zdarzyć, że część tematów omawiać będą prelegenci z innych dziedzin: fizjoterapeuta, psycholog, dietetyk, pracownik banku komórek macierzystych lub laboratorium. Jest to ciekawa opcja, ponieważ można zadawać konkretne pytania osobie specjalizującej się w konkretnych obszarach. Przykładowo, od pracownika laboratorium dowiesz się więcej o badaniach zalecanych w czasie ciąży oraz o możliwościach ich najdogodniejszej realizacji. Kobiety w ciąży, mogą korzystać z gotowych pakietów badań dostosowanych do etapu ciąży.

Co jeszcze zyskasz?

Celem szkoły rodzenia jest przekazanie wiedzy w jak najbardziej przystępnej formie. Dlatego zajęcia prowadzone są zarówno w formie wykładów jak i zajęć praktycznych. W wielu z nich otrzymasz dodatkowe materiały edukacyjne. Częstą praktyką jest także przekazywanie uczestnikom paczek z próbkami środków pielęgnacyjnych pieluszek lub odżywek, poradników poradników o karmieniu piersią i żywieniu małych dzieci, zniżek do sklepów z artykułami dla dzieci. Jeśli przyszła mama chciałaby skorzystać z badań rekomendowanych dla kobiet w ciąży – może je wykonać w każdym z punktów pobrań Śląskich Laboratoriów Analitycznych oraz sieci Laboratorium Medycznego badaj.to.

 

Jak wyglądają zajęcia w szkole rodzenia?

Czy ta strona była pomocna?

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić!

Średnia ocena: 1 / 5. Liczba ocen: 1

Bądź pierwszą osobą, która oceni tą stronę.

Sprawdź ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb