0
Badanie

Rozmaz krwi – wysoka jakość wyniku

By 19 lipca 2019 No Comments

Rozmaz krwi – wysoka jakość wyniku

Rozmaz krwi – wysoka jakość wyniku leukogramu

Nasze laboratorium systematycznie wykonuje kolejne kroki w celu utrzymania wysokiego poziomu świadczonych usług.

Hematologia to z pewnością pasjonująca, ale też bardzo wymagająca dziedzina medycyny. Zajmuje się ona całym układem krwiotwórczym i schorzeniami związanymi z krwią. Z wyniku badania morfologii krwi obwodowej oraz wzoru odsetkowego krwinek białych (rozmazu) możemy uzyskać bardzo wiele informacji diagnostycznych. Pod warunkiem oczywiście, że wyniki te spełniają kryteria jakościowe.

Rozmaz krwi – wysoka jakość wyniku badania dzięki pełnej standaryzacji preparatów mikroskopowych

Kierując się tym przesłaniem, wprowadziliśmy w naszym laboratorium nowe rozwiązanie analityczne, dotyczące rozmazu krwi obwodowej. Wdrożyliśmy pełną standaryzację preparatów mikroskopowych, od wykonania rozmazu do jego barwienia, dzięki zastosowaniu urządzenia firmy Sysmex SP-50. Urządzenie to bazuje na najnowszej technologii, służącej wykonaniu wysokiej jakości, wystandaryzowanych rozmazów z wyraźną, pojedynczą warstwą komórek, co sprawia, że ocena mikroskopowa jest z pewnością wydajniejsza.

Rozmaz krwi - wysoka jakość wyniku

Dzięki inteligentnej metodzie klinowej możliwa jest modyfikacja ustawień objętości rozmazywanej próbki, prędkości rozmazywania oraz kąta natarcia szkiełka rozmazującego. SP-50 przygotowuje wystandaryzowane rozmazy, niezależnie od konsystencji próbki krwi. Sposób rozmazania szkiełka dostosowuje się do wartości HCT każdej próbki, co zapewnia uzyskanie pojedynczej warstwy komórek.

Tak przygotowany preparat zostaje w sposób automatyczny poddany cyfrowej analizie za pomocą urządzenia firmy Sysmex. Model DI-60 to zautomatyzowane urządzenie do weryfikacji rozmazów krwi, która obejmuje analizę obrazu odsetkowego białych krwinek (WBC), ocenę morfologii erytrocytów (RBC) oraz charakterystykę płytek krwi (PLT).

Wyniki prezentowane są na ekranie w postaci zdjęć, wartości liczbowych zliczonych typów komórek, udziału procentowego oraz nasilenia występowania określonej patologii układu czerwonokrwinkowego. Ostateczna ocena należy do diagnosty laboratoryjnego, ale zastosowanie takiego nowoczesnego rozwiązania pozwala spełnić normy jakościowe wyniku.

 Zapraszamy do subskrypcji naszego kanału na www.youtube.com -> SUBSKRYBUJ

Chcesz zapytać o cenę badania?
Zapraszamy na stronę CENY BADAŃ, gdzie proponujemy kilka możliwości kontaktu z nami.

Aby wykonać rozmaz krwi obwodowej (leukogram)
zapraszamy do najbliższego punktu pobrań Śląskich Laboratoriów Analitycznych.

Sprawdź, gdzie wykonasz badanie

Czy ta strona była pomocna?

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić!

Średnia ocena: 3.9 / 5. Liczba ocen: 8

Bądź pierwszą osobą, która oceni tą stronę.

Sprawdź ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb