0
Pomagamy

Tymon Stanek

By 5 kwietnia 2022 No Comments
Pomogliśmy

Tymonowi Stanek

Tymon Stanek, to dzielny chłopczyk, który cierpi na niezwykle rzadkie zapalenie mózgu nazywane PANS. Nowotwór, co prawda jest łagodny, ale skrajnie wyniszcza układ nerwowy. Padaczka lekooporna jest jak żywioł, który nagle zaczyna rządzić całym ciałem Tymka. Jedynym miejscem, w którym lekarze byli w stanie prawidłowo zdiagnozować Tymka i zacząć Go leczyć jest Kennedy Krieger Institute w USA. Tylko tam rodzice Tymka dostali szansę, by zatrzymać chorobę.

Odkąd Tymek się urodził, wędrują od jednego gabinetu lekarskiego do kolejnego. Wykryto guzy ośrodkowego układu nerwowego – na klatce piersiowej, udach, rękach, oczach, dłoniach, pośladkach, plecach. Neurolog stawia diagnozę: choroba von Recklinghausena (nerwiakowłókniakowatość). Światowej sławy specjalista określa Tymka jako „wyzwanie”. Jakby tego było mało, któregoś dnia Tymon upada na ulicy, traci wzrok, dostaje paraliżu. Przyjmują Tymka w Hiszpanii w Instytucie Badań nad Epilepsją. Diagnoza: padaczka światłoczuła, lekooporna, przypadek 1:4000. Rodzicom zasugerowano Szpital Dziecięcy oraz Instytut Kennedy’iego Krieger’a w Baltimore w USA. Cały szereg objawów Tymcia może świadczyć o wczesnych symptomach stwardnienia rozsianego lub ADEM (ostre, rozsiane zapalenie mózgu i rdzenia).

Drodzy Klienci, dzięki Waszym wizytom w naszych punktach pobrań, mogliśmy wspomóc Tymka w walce z chorobą. Za zebrane środki opłaciliśmy bilety lotnicze do USA, aby chłopczyk mógł rozpocząć kolejne leczenie.
Sfinalizowaliśmy również podróż powrotną do Polski. Dziękujemy, że jesteście.

Czy ta strona była pomocna?

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić!

Średnia ocena: 0 / 5. Liczba ocen: 0

Bądź pierwszą osobą, która oceni tą stronę.

Sprawdź ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb