0
Pomagamy

Wojtek Marcinkowski

By 4 kwietnia 2022 No Comments
Pomogliśmy

Wojtkowi Marcinkowskiemu

Z radością informujemy, że udało nam się zakończyć kolejny Projekt CSR, którego celem jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Zebrane środki przeznaczyliśmy na opłacenie fizjoterapii w ośrodku rehabilitacyjnym Wojtka Marcinkowskiego, który porusza się na wózku inwalidzkim.

Wojtek od dziecka uwielbiał pływać. W okresie szkoły średniej zdobył patent żeglarza jachtowego i został ratownikiem wodnym WOPR. Na początku pracował sezonowo na basenie jako ratownik WOPR, był też ratownikiem na koloniach z dziećmi z Domu Dziecka, a ostatnio, jako ratownik w Szkole Pływania. Jeszcze wtedy nie wiedział, że ta wielka miłość do wody odbierze mu zdrowie. W pewien upalny wieczór, Wojtek pojechał z kolegami nad jezioro Pogoria w Dąbrowie Górniczej, aby się schłodzić i popływać. Pamięta jedynie, że chciał popłynąć na środek jeziora. Skoczył do wody, zanurkował, ale nie mógł już wypłynąć na powierzchnię… Do dzisiaj nie wie, co go zatrzymało w wodzie, w co uderzył. Chciał wyminąć liny i boje, odgradzające wydzielone kąpielisko. Dziś podejrzewa, że uderzył o dno jeziora albo o worek z piaskiem, podtrzymujący boje… po prostu nieszczęśliwy wypadek…

By Wojtek odzyskał sprawność konieczne są kosztowne rehabilitacje, do których – dzięki projektowi CSR – dorzuciliśmy swoją cegiełkę. Przypominamy, że wykonując badania w naszym laboratorium, również uczestniczycie w tym szczytnym celu!  Każda Wasza wizyta w punkcie pobrań ŚLA  generuje środki, które przekazujemy najbardziej potrzebującym. Dziękujemy!

Pomagamy - Wojtek Marcinkowski

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Rybniku, to kolejna placówka, którą objęliśmy naszym projektem pomocowym. W schronisku znajdują się zwierzęta, które z różnych powodów nie mają swojego domu – w większości są to „znajdy”, które zostały porzucone przez swoich właścicieli, psy w podeszłym wieku, często zaniedbane lub okaleczone, posiadające problemy zdrowotne. Obecnie w schronisku przebywa ok. 100 psów i od kilku do kilkudziesięciu (w okresie letnim) kotów.  Wszystkie zwierzaki są na bieżąco szczepione i odrobaczane, a psy od 2011 roku są również chipowane. Opiekunowie schroniska wkładają wiele wysiłku w oswajanie psów „dzikich” oraz tych skrzywdzonych przez ludzi. Wolontariusze, poprzez organizowane comiesięczne akcje: „Adoptuj psiaka na wybiegu”, zachęcają by osoby odwiedzające wybieg mogły poznać schroniskowe psiaki z dala od kojca oraz schroniskowego hałasu. Za środki zebrane w styczniu, nasza koleżanka Małgosia zakupiła i przekazała placówce: karmę, szampony, obroże oraz smycze. Chcesz indywidualnie wspomóc działanie schroniska? Możesz pomóc dostarczając m.in.: suchą karmę, karmę w puszkach dla psów i kotów, żwirek dla kotów, miski, koce, legowiska, dywany, ręczniki, obroże, smycze, szampony, szczotki, grzebienie. Gorąco do tego zachęcamy!

Czy ta strona była pomocna?

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić!

Średnia ocena: 0 / 5. Liczba ocen: 0

Bądź pierwszą osobą, która oceni tą stronę.

Sprawdź ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb