Pomagamy

Martynka Glinkowska

By 4 kwietnia 2022 No Comments
Pomogliśmy

Martynce Glinkowskiej

Kolejnym projektem pomocowym, który udało się nam zrealizować za zebrane w miesiącu grudniu środki jest sfinalizowanie rehabilitacji ruchowej oraz terapii wzroku Martynki Glinkowskiej. Dziewczynka urodziła się z Zespołem Downa i niedosłuchem obustronnym. W piątym miesiącu życia pojawiły się pierwsze napady padaczki. Dzisiaj Martynka ma ponad 2 lata. Padaczka, która Jej „towarzyszy” od 5-go miesiąca jest odmianą lekooporną, która jeśli nie zdarzy się cud, będzie z Nią do końca życia. To z kolei blokuje jej rozwój psychoruchowy. Martynka jest dzieckiem leżącym i pomimo intensywnej rehabilitacji nie jest w stanie samodzielnie siedzieć.

Przypominamy, że wykonując badania w naszym laboratorium również uczestniczycie w tym szczytnym celu!  Każda Wasza wizyta w punkcie pobrań ŚLA generuje środki, które przekazujemy najbardziej potrzebującym. Podziękowanie, które otrzymaliśmy od Rodziców Martynki i które zamieszczamy poniżej, dotyczy w pewnym stopniu również i Was! Dziękujemy!

Szanowni Państwo!
W imieniu własnym oraz naszej córki Martynki Glinkowskiej wyrażamy wdzięczność dla Firmy Śląskie Laboratoria Analityczne, która wykazała się niezwykłą hojnością. Dzięki wsparciu finansowemu z Państwa strony mogliśmy opłacić kosztowną prywatną rehabilitację Martynki. Wyrażamy wdzięczność za okazaną dobroć i życzliwość. Pragniemy również podziękować Pani Elżbiecie Heliosz za wyraz dobroci i chęci niesienia pomocy. To właśnie Pani Ela zgłosiła naszą Martynkę do Państwa projektu. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za bezinteresowne wsparcie.

Pomagamy Martynka Glinkowska

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chełmku to kolejna placówka, którą objęliśmy naszym projektem pomocowym. Budowa schroniska rozpoczęła się w marcu 2014 r. z inicjatywy lekarzy weterynarii Eweliny i Jarosława Kołodziejczyk. Pomysłem i marzeniem było odejście od stereotypowego obrazu schroniska. Właściciele pragnęli stworzyć czyste i tętniące życiem miejsce, w którym zwierzaki będą mogły już od momentu przekroczenia progu placówki rozpocząć lepsze życie. To stało się priorytetem i powodem inwestycji w nowoczesne rozwiązania, zapewniające podopiecznym komfortowe warunki bytowe. Oficjalne otwarcie nastąpiło w 2015 r. Obecne warunki pozwalają na przyjęcie i opiekę nad 150 psami i 60 kotami. To jednak nie koniec, gdyż wciąż trwają prace nad podwyższeniem standardów. W 2018 r. rozpoczęła się budowa kolejnych kojców bytowych, które dadzą schronienie kolejnym psom. Schronisko mieści się na peryferiach Chełmka. Oddalone od mieszkańców, na skraju lasu, stwarza cichą i spokojną atmosferę do długich spacerów z pupilami ?? Za środki zebrane w miesiącu grudniu zakupiliśmy i przekazaliśmy placówce duże ilości karmy dla zwierząt. Jeśli Ktoś ma ochotę i możliwość indywidualnie wspomóc działanie schroniska, to gorąco do tego zachęcamy! Można pomóc dostarczając m.in.: karmy suche, karmy mokre, koce, ręczniki, smycze, obroże. Przypominamy, że wykonując badania w naszym laboratorium ?? również uczestniczycie w tym szczytnym celu! Każda Wasza wizyta w punkcie pobrań ŚLA generuje środki, które przekazujemy najbardziej potrzebującym ??

Czy ta strona była pomocna?

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić!

Średnia ocena: 0 / 5. Liczba ocen: 0

Bądź pierwszą osobą, która oceni tą stronę.